11 березня 2020 року відбулася чергова 31 сесія селищної ради сьомого скликання

11 березня 2020 року відбулася чергова 31 сесія селищної ради сьомого скликання. Розглянуто шість питань порядку денного.

Основне з них це виконання Програми економічного і соціального розвитку Ратне за 2019 рік та Програма - на 2020 рік. Більшістю голосів Програма затверджена (детальні матеріали опубліковані на сайті селищної ради).

Однак, хочу зазначити, що реальний сектор економіки селища формують найбільш потужні промислові підприємства ТзОВ «Волиньліспром», дочірне українсько-литовське підприємство «Вітаут», ТзОВ «Спільний ліс», ДП «Ратнівське лісомисливське господарство», ДП СТОВ «Ратне-агроліс», Ратнівське ВУЖКГ та ЗАТ «Ратнівський молокозавод. В минулому році ними було реалізовано промислової продукції на суму 109 млн. 667 тис. 400 грн.

Завдяки злагодженій роботі селищної ради загальний план по доходах виконаний і доходи склали 24 млн. грн.. Перевиконання бюджету становить 601 тис. грн. це дозволило нам майже в повному обсязі виконати Програму розвитку Ратне в усіх напрямках.

В селищі інтенсивно ведеться будівництво індивідуальних житлових будинків, близько 450 садиб в стадії будівництва, які вражають різноманіттям архітектурних проектів. Завершено будівництво 60 квартирного 5-ти поверхового будинку по вул. Центральна кооперативом  «Рать». Цей інвестиційний проєкт став справжньою окрасою Ратного. Перший поверх даної будівлі розрахований під комерційну діяльність, яка вже викуплена.  Проведений благоустрій території, встановлений дитячий майданчик.

Здано в експлуатацію офісно-торговий заклад по вулиці Центральній, в одному з яких розміститься Приватбанк (ПП Стеренчук В.М. та ПП     Лісовик В.М.). Реконструйовано приміщення ветеринарної аптеки по вул. Квітнева (ПП Лавренюк М.Д.), проведена реконструкція торгово-складського приміщення по вул. Центральна (ПП Прач А.А. та Прач О.А.), частину якого орендує «Нова пошта». По вул. Нова проведено реконструкцію цеху по переробці деревини (ТзОВ «Алер»), проведено реконструкцію існуючого нежитлового приміщення під 12-квартирний житловий будинок по вул. Богдана Хмельницького (ПП Олексюк О.М.). За кошти п-ця       Мартинюка М.М. облаштовано зупинку по вул. Кузьміна, встановлена огорожа, яка запобігає аварійній ситуації для перехожих. До бюджету селищної ради від пайової участі на розвиток інфраструктури в минулому році надійшло 400 тис. 679 грн.

Розпочато і буде завершено термоізоляція фасаду адмінприміщення селищної ради та його облаштування.              

Одне з головних питань нашої діяльності – це робота житлово-комунального господарства.  Ця структура в діяльності селищної ради відіграє ключову роль, адже від ритмічної роботи ВУЖКГ залежить життєдіяльність всього селища. Звичайно, без фінансової підтримки із старою матеріально-технічною базою вижити важко. Тому 2 млн. 020 тис. грн. селищна рада виділила як субвенцію на проведення благоустрою, 400 тис. грн. на погашення різниці в тарифах.

Завершено виготовлення проєктно - кошторисної документації на будівництво водопровідної  мережі в комплексі із станцією очистки. Вартість сягнула 27 млн. грн. Проєкт виготовлений, проведена експертиза, але після зміни влади в перелік проєктів на фінансування із державного бюджету розвитку поки що не включена. Просимо нашого народного депутата України Степана Івахіва – сприяння.

 В 2019 році  нам  вдалося провести поточний ремонт на дванадцяти вулицях та провулках селища (перелік вулиць див. на фото). Всього на поточний ремонт доріг щебеневим покриттям використано 1 млн. 940 тис. 800 грн.. На експлуатаційне утримання та підсипання щебеневих доріг, ямковий ремонт, нанесення розміток для пішоходів, грейдерування, вивезення піску на дороги селища освоєно 174 тис. 800 грн. Проведено капітальний ремонт дороги з асфальтобетонним покриттям по вул. Набережна кошторисною вартістю 2 млн. 163 тис. 800 грн. при спів фінансуванні 1млн. 859 тис. 500 грн. субвенція з державного бюджету розвитку 304 тис. 300 грн. з місцевого бюджету. Частково капітальний ремонт вуличного освітлення проведено по провулках і вулицях, в парку відпочинку встановлені додаткові ліхтарі.    

Протягом 2019 навчального року колективи та батьки дошкільних навчального закладу за фінансової підтримки селищної ради доклали багато зусиль до проведення ремонтно-відновлювальних робіт з метою покращення умов перебування дітей в навчальних закладів. За рахунок коштів селищної ради проведено капітальний ремонт системи опалення на суму 74 тис. 200 грн. в дитячому яслі-садку №1, придбано комп’ютерну техніку. Після введення в експлуатацію нового дитячого садка, відповідно збільшилось фінансове навантаження на бюджет селищної ради. В минулому році на потреби садків було направлено додатково 910 тис. 400 грн. В грудні виникла загрозлива ситуація з виплатою заробітної плати, оскільки завідуючі не відреагували як слід на те, що кошторис затверджений лише на 11 місяців. В дошкільних закладах нараховується 495 дітей, 244 дитини або 49% отримують пільги на харчування на суму понад 390 тис. грн..         

Щорічно селищна рада фінансує селищну раду ветеранів війни та праці, спілку воїнів Афганістану, товариство УТОС, осередок спілки інвалідів, допомагаємо  утримувати трудовий архів, фінансову допомогу отримали податкова служба, товариство «Колос», фінансуємо орфальні захворювання, пільговий відпуск лікарських засобів, частково фінансуємо програму «Цукровий діабет» і ін. На усі ці цілі було використано 432 тис. грн.  Згідно «Програми соціального захисту та соціального забезпечення населення селищної ради «для надання адресної матеріальної допомоги на лікування, поховання, покращення побутових умов проживання одиноких, інвалідів та на інші невідкладні цілі було використано 550 тис. 800 грн..