Чергова сесія Ратнівської селищної ради

18-та сесія Ратнівської селищної ради, яка відбулася у п’ятницю, 22 червня, не була такою велелюдною, довготривалою і гарячою, як попередня. У її роботі взяли участь 16 депутатів із 26 і селищний голова, а також депутат обласної ради Михайло Бегаль.

Перед початком Володимир Кулик нага­дав, що 22 червня в Україні відзначається День

пам'яті жертв війни, і запропонував вшанувати усіх загиблих українців хвилиною

мовчання.

Першим у порядку денному стояло пи­тання про збір коштів на облаштування бе­тонної огорожі навколо нового кладовища. Заступник селищного голови Надія Романюк поінформувала, що кошторисна вартість цих робіт становить 469 491 грн. У цю суму входить вартість демонтажу - 2720 грн. - і монтажу - 8531 грн. - металевої огорожі, що стояла там від дороги і вже перенесена на бічну сторону. Але в бюджеті селища такої суми вільних коштів, щоб оплатити всю ого­рожу, наразі немає, тож сесія вирішила при­йняти звернення до жителів Ратного про збір коштів, а депутати отримали підписні листи і кожен буде збирати кошти серед виборців свого округу.

Більшість наступних питань так чи інак­ше стосувалися землі. Сесія затвердила селищній раді технічну документацію щодо встановлення меж земельної ділянки на вул. Шевченка, 32 (колишня лазня), в натурі для будівництва і обслуговування будівель тор­гівлі; затвердила акти передачі майна; вста­новила ставки та пільги із сплати земельно­го податку на 2019 рік; вирішила включити до переліку для продажу права оренди на земельних торгах у формі аукціону дві зе­мельні ділянки: площею 0,40 га по вул. Лесі Українки для будівництва торгового центру і площею 0,30 га по вул. Незалежності для будівництва торгово-розважального центру.

Дві земельні ділянки готуються для про­дажу на аукціоні: по вул. Ковельській пло­щею 3,43 сотих і по вул. Центральній части­ни кварталу №8 площею 8,03 сотих - обидві для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.

Сесія надала дозвіл на розробку деталь­них планів територій та внесення змін до генплану забудови смт Ратне по вул. 1 Трав­ня, 26 та Вишневій і затвердила детальний план території по вул. Каштановій, 14/1.

Цікаве питання озвучила Надія Романюк. Виявляється, в Ратному були представники однієї американської компанії, яка має намір збудувати тут сонячну електростанцію; вартість об’єкта - 9 млн. євро. Якщо вони от­римають згоду, то вже у 2019 році планують завершити роботу. Їм потрібна ділянка землі площею до 20 гектарів, і територія за філією «Волиньобленерго» на неугіддях для них підходить через близькість ліній електропе­редач. Тож депутати дали згоду на розробку детального планування території, адже у ви­падку реалізації цього проекту (причому еко­логічного) Ратне отримає і нові робочі місця, і надходження до бюджету.

Шостим у порядку денному стояло пи­тання про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2019 рік. Нагадає­мо, що ці ставки встановлюються місцевими органами самоврядування у відсотках - не більше, ніж 1,5 - від розміру мінімальної заробітної плати, яка була на 1 січня цього року. Для громадян селища рада пропонува­ла 0,3 відсотка, а для підприємців - 0,5 від­сотка. Але депутат Сергій Лесик висловив свою точку зору, що для бізнесу це багато, тому що з підвищенням розміру «мінімалки» автоматично зростатимуть і суми платежів, тож запропонував зменшити цю ставку. Де­путат Петро Мальчук запропонував удвічі зменшити ставку і для населення. Думки розійшлися, тож за пропозицією Володими­ра Кулика розгляд цього питання відклали.

Було розглянуто й одне додаткове питан­ня - про створення комунального дошкіль­ного закладу «Дитячий ясла-садок №2». Володимир Кулик повідомив, що на його від­криття нібито має приїхати сам Президент Петро Порошенко, тож роботи там ведуться тепер прискореними темпами. Сесія затвер­дила статут і звернулася до відділу освіти про призначення керівника за погодженням із селищною радою.

Далі надійшла черга розгляду заяв і кло­потань громадян та організацій. Зокрема, житлово-будівельний кооператив «Комфорт­ний» просив дати йому дозвіл на розробку ПДП для будівництва багатоквартирних житлових будинків по вул. Лесі Українки (на новому мікрорайоні біля об’їзної дороги) і по вул. Набережній (у парку біля нового дитсад­ка). У першому випадку сесія дала згоду, у другому - відмовила. Основне обґрунтуван­ня відмови, на яке посилалася напередодні і профільна комісія ради - відсутність ПДП. Але й депутати селищної ради, і Михайло Бегаль, і представник житлово-будівельного кооперативу «Рать» виступали за те, щоб не дозволяти будівництво в парку взагалі.

Чергова дискусія виникла з приводу заяви Людмили Семенюк (її інтереси представ­ляв чоловік Віктор) про надання їй земельної ділянки по вул. Центральній для обслуго­вування нежитлового приміщення (старої газової котельні біля «газопроводських» бу­динків). Заявник посилався на те, що згідно із змінами до законодавства, які набрали чинності з 1 квітня, якщо є нерухомість у власності, то повинна надаватися й земель­на ділянка для її обслуговування.

Профільна комісія селищної ради реко­мендувала сесії відмовити в задоволенні цієї заяви на тій підставі, що в суді Києва зараз знаходиться касаційна скарга по цій справі. Але 15 депутатів проголосували «за», утримались лише Анатолій Рурський і Наталія Пінкевич.

Також сесія розглянула інші заяви грома­дян, виділила допомогу на лікування 26 ратнівчанам на загальну суму 42 800 грн.

І ще одне звернення розглянули депута­ти на завершення - від п’ятьох підприємців, які торгують овочами і фруктами на площі біля ресторану. Вони просили дозволити їм торгувати там у літній період як виняток (бо селищна рада заборонила там торгівлю після того, як відкрили для транспорту ву­лицю 1 Травня, пояснив Володимир Кулик). Натомість вони зобов’язалися самостійно прибирати територію, зробити за свій раху­нок дорожню розмітку, а на ніч виставляти попереджувальне огородження і, звичайно, своєчасно й акуратно платити до бюджету. Виходячи з того, що розміщення на площі цих пересувних торгових точок зручне для ратнівчан, депутати дали на це згоду.