ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ «КАПІТОШКИ»

Таке ім’я має герой популярного дитячого мультфільму, а відтепер його носитиме і Ратнівський дитячий садок №2, який знаходиться в парковій зоні зразу за районною філією обласного центру зайнятості по вулиці Набережній. Офіційне його відкрит­тя відбулося у п’ятницю, 2 листопада, а будівництво розпочало­ся рівно три роки тому, у листопаді 2015-го, згідно з договором між відділом освіти Ратнівської райдержадміністрації і ТзОВ «Луцьккомунбуд». Замовником проектно-кошторисної докумен­тації виступила Ратнівська селищна рада.

Цієї події найбільше чекали батьки маленьких дітей, яким не вистачило місця у переповне­ному й без того дитсадку №1. Як тільки вони почули про за­плановане будівництво, зразу ж почали писати заяви про при­йом їхніх дітей. Однак чимало малюків вже встигли за цей часпіти до школи. А в електронній черзі станом на 1 квітня цього року було зареєстровано 278 заяв батьків - при тому, що са­дочок розрахований лише на 165 місць. У ньому буде 9 груп з наступною наповнюваністю: 3 групи для дітей ясельного віку - від 2-х до 3-х років, по 15 дітей у кожній;           3 групи дітей молодшого віку - від 3-х до 4-х років, по 20 дітей, і 3 групи дітей старшого віку - від 5 до 6 років, по 20 ді­тей. У штаті нового дошкільного закладу 54 працівники, з них 22 педагоги.

Початкова кошторисна вартість будівництва становила 13 млн.        645 тис. грн. У 2015 році було освоєно 7 млн. 775 тис. 996 грн. з державного бюдже­ту і 864 тисячі - з бюджету се­лищної ради. Проте у 2016 році було проведене коригуванняробочого проекту, і кошторисна вартість зросла до 34 млн. 511 тис. грн. У 2017 році освоєно 885 983 грн. коштів з місцевого бюджету, 2 млн. грн. - з дер­жавного і 6 млн. 383 тис. 385 грн. - зі спеціального фонду. У цьому році з місцевого бюдже­ту використано на завершеннябудівництва 1 млн. 484 тис. 345 грн., з державного - 13 млн. 223 тис. 673 грн.

Новий дитсадок приваблює вже своїм зовнішнім виглядом. Стіни пофарбовані в яскраві кольори, а на бічній малюків зустрічатиме «портрет» самого Капітошки. Доріжки і прибудинкова територія викладені ко­льоровою бруківкою. Від вулиці територію відділяє металева огорожа. На газонах вже зійшла посіяна молода травичка. На подвір’ї встановлені павільйони та ди­тячі майданчики, які дітвора вже почала опробувати, не чекаючи, поки дорослі закінчать якісь свої незрозумілі справи.

А прибули на неї високі гос­ті - голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко та народний депутат України Степан Івахів. Їх і запросили перерізати символічну стрічку на вході в новобудову, а вони за­лучили до цього когось із дітей. Потому всі рушили на оглядини.

Кімнати, де перебуватимуть малюки, теж оригінально роз­мальовані. У кожній групі - інші ліжечка та меблі, іграшки, на під­лозі - яскраві килими. Естетично облаштовані санвузли, умиваль­ники. Обігріватиме приміщення власна котельня, де встановлені два котли на твердому паливі. Поряд з нею - навіс і майданчик для палива, хоча проектантам варто було б перемістити його від вулиці за приміщення котельні.

Свято відбувалося в актовому залі. Звертаючись до присутніх, Олександр Савченко зазначив, що за сім місяців його роботи в області ще не відкривали такого дитячого садка. Тут створені всі умови, щоб діти росли і розвива­лися. Він також відзначив заслу­гу народного депутата Степана Івахіва, завдяки сприянню якого виділялися кошти на будівниц­тво з державного бюджету, а ще - суспільну відповідальність міс­цевої влади, яка віднайшла ко­шти на співфінансування. Керівникам сусідніх районів він навіть поставив у приклад співпрацю в Ратному органів місцевої влади та державної.

Степан Івахів, своєю чер­гою, відзначив роль голови ОДА Олександра Савченка у завершенні будівництва нового дитсадка, і висловив думку, що треба дякувати всім людям, які доклали рук до цієї справи, в тому числі й тим, які будували, і тим, які прибирали сміття і вими­вали все після будівельників.

Директор організації-підрядника ТзОВ «Луцьккомунбуд» Ігор Швець найперше подякував своїм працівникам, голові РДА Андрію Харламповичу і владі в цілому за співпрацю та вручив символічний ключ директору за­кладу Олені Марчук.

Для гостей і батьків перші вихованці дитсадка підготували віршовані побажання і танець «Капітошка».

Олена Марчук від імені ко­лективу і батьків щиро подяку­вала всім, хто долучився до цієї доброї справи, а Олександрові Савченко, Степанові Івахіву та Ігореві Швецю вручила подяки і фотоколажі. Потому вона запро­сила почесних гостей посадити перші фруктові дерева для май­бутнього саду.

15 листопада відбулося освячен­ня дитячого садка.