День Перемоги у Ратному

73-й День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Ратному цього року, як і торік, відзначали вже без учасників тієї війни. Із 109 ветеранів-учасників бойових дій - у селищі вже не залишилося жодного, а в районі - лише чотири. Однак 9 травня до обеліска Слави, спорудженого на честь загиблих ратнівчан, прийшли сотні нинішніх мешканців Ратного, щоб вшанувати пам’ять усіх полеглих. Адже в Україні немає практично жодної родини, яку б не зачепила Друга світова, бо її жертвою став ко­жен шостий житель нашої держави, наголосила ведуча мітингу-реквієму Тетяна Панасюк.

Селищний голова Володимир Кулик подякував ратнівчанам, які прийшли цього дня до обеліска Слави, бо нашим принципом має бути девіз: «Ніхто не забутий, ніщо не забуте». Він висловив думку, що тут вже не лише обеліск Слави, а цілий Меморіал Слави, бо по­ряд стоять і Хрест воякам УПА та всім полеглим за волю України, і пам’ятник афганцям, і, на жаль, у майбутньому треба буде спорудити пам'ятник загиблим воїнам АТО.

Біль від того, що й сьогодні на Сході України гинуть наші хлопці, висловила голова районної організації ветеранів Марія Костарєва.

Учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх по­леглих у Другій світовій війні і поклали квіти до монументів.

Хор ветеранів праці «Журавлі» та народний аматорський жіночий ансамбль «Мелодія» районного будинку культури виконали патріо­тичні пісні.

Потому представники влади, громадськості і трудових колективів

прибули на братські могили воїнів 70-ї армії 1 Білоруського фрон­ту, які загинули в 1944 році під час визволення району. Настоятелі ратнівських храмів на чолі з благочинним Анатолієм Бурським від­правили молебень «за вождів і воїнів, які загинули на полі брані», та всіх похованих там, і заспівали їм «Вічную пам'ять». Отець Анатолій звернувся до присутніх з коротким словом. На могили були покладені вінки і живі квіти.