ДОБРИИ РЕЗУЛЬТАТ СПІВПРАЦІ ВЛАДИ І БІЗНЕСУ

,


Вулицю Нову в Ратному знають не лише жителі селища, а й багатьох сіл району. Власне, знають її другу частину, яка починається від каналу навпро­ти автостанції, тому що вона є промисловою зоною нашого селища. Тут ко­лись знаходилась ПМК-8, «Родючість», шляхова рембуддільниця, а зараз на їхній території і на їхній базі працюють численні приватні підприємці, які займаються, зокрема, й виробництвом та продажем будівельних матеріалів та супутних товарів. Тому сюди часто завертають мешканці інших сіл. Але покриття вулиці, зроблене із щебеню лише великої фракції, вже давно вима­гало ремонту, бо їздять тією вулицею і важкі фури, цементовози, які її розби­ли, а «пригладити» вибоїни з допомогою грейдера було неможливо. Колишні фахівці-дорожники казали, що те полотно потрібно було спершу «переора­ти», щоб потім можна було знову вирівняти. 

">У плані селищної ради ремонт цього відрізка вулиці Нової на нинішній рік не передбачався, хоч люди так само зверталися до селищного голови. Але вулиці несподівано «повезло» - ініціативу прояви­ли підприємці, які працюють там. Вони звернулися до селищної ради з пропозицією зробити ремонт спільними силами: підприємці за­куплять матеріал, а селищна рада найме будівельну організацію і опла­тить її роботу.

Володимир Ку­лик на такі умови охоче погодився. Він запросив директора ТзОВ «Кодет» з Ковеля Андрія Толстокорова, з яким селищна рада давно співпра­цює і який дав свої рекомендації щодо ре­монту.

- Старе полотно не можна було грей­дерувати, - розповів він, - бо там крупне каміння, та ще й зліплене якоюсь смолою. Тому ми трохи перекопали, де можна було, і вирівняли грейдером, сформували до­рожнє «корито», а потім підсипали всю до­рогу сумішшю дрібного щебеню з відсівом і утрамбували 18-тонним котком. Завдяки добрій основі з крупного каміння дрібний щебінь не піде «на той світ», до того ж він має здатність, як то кажуть, «самоклинцюватися», і при правильній експлуатації така дорога служитиме довго, адже її можна по­тім у міру необхідності грейдерувати.

А про правильну експлуатацію Андрій Толстокоров згадав не випадково. Бо не встигли вони ще закінчити роботу, як біля «автошроту» якийсь «лихач» так «газо­нув», виїжджаючи на дорогу, що у свіжому покритті зразу утворилися дві глибокі колії, які довелося повторно засипати й трамбу­вати. Навіть власник «шроту» дивився на камері спостереження, хто ж це так похизу­вався.

А всього на ремонт вулиці протяжністю 820 метрів пішло 420 т щебеню. Володи­мир Кулик висловлює щиру подяку усім підприємцям, які вклали свої кошти у цю добру справу, - ініціаторам Сергію Лідовському і Володимиру Луцюку, а також Василю Колядюку, Михайлові Боговіду, директору СТОВ «Ратнівський аграрій» Валентину Чернецькому, директору ТзОВ «Спільний ліс» Яну Оленіусу. «Це яскравий приклад ефективної співпраці місцевої влади та біз­несу у вирішенні нагальних питань життя селища, - каже він, - і було б добре, якби його наслідували й інші підприємці».

А тепер кожен, хто їхатиме автомобілем, велосипедом чи йтиме пішки відремонто­ваною вулицею Новою, добрим словом згадає людей, які доклали до цього рук.