Нововведення в роботі Ратнівської селищної ради

          З квітня 2016 року з набранням чинності Постанови Кабінету Міністрів України Про правила реєстрації місця проживання №206, функції з питань реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання громадян були передані від органів міграційної служби до органів місцевого самоврядування.

          З того часу Ратнівською селищною радою проводиться об’ємна робота для населення з питань зміни їхнього місця проживання.   Селищна рада є розпорядником реєстру територіальної громади, де містяться усі відомості про громадян які зареєстровані в селищі Ратне, який постійно ведеться в актуальному стані.

          За 9 місяців 2019 року для зміни місця проживання звернулося 478 осіб. В населеному пункті зареєструвалося 265 осіб, з них 10 іноземних громадян, це громадяни Республіки Польщі, Білорусії, Російської Федерації та Латвії, а знялося з місця реєстрації 152 особи.

        Аналіз роботи з питань міграції в селищі Ратне свідчить, що населення зростає, громадян в селище більше прибуває, а ніж покидає. Ратне розвивається, розвивається інфраструктура, створюючи нові робочі місця, що сприяє приросту населення.

     Окрім того, з початку 2019 року Ратнівська селищна рада прийняла на себе повноваження у сфері реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяження, тобто оформлення права власності на житлові будинки, земельні ділянки, квартири, гаражні приміщення та інші об'єкти нерухомого майна, реєстрація договорів оренди земельної ділянки ті інші речові права. Будь яка реєстрація права власності на об'єкти нерухомого майна згідно ст.34 ЗУ "Про державну  реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" становить 190 гривень. Протягом 9 місяців 2019 року було зареєстровано 389 реєстраційних справ. За надання даних послуг до місцевого бюджету стягнуто понад 50000 тисяч гривень адміністративного збору.

         При проведенні реєстрації права власності заявнику видається витяг з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію.