РАТНІВЧАНИ ОЧИСТИЛИСЯ У КРИЖАНИХ ВОДАХ ПРИП’ЯТІ

«Христос хрещається! В річці Йордані!», - такими словами вітали один одного православні християни Ратнівщини 19 січня. І з таким же твердим переконанням та вірою чимало жителів селища зайшло у крижану воду. Та все ж гля­дачів було набагато більше, ніж сміливців.

Взяли участь у святковому ранковому богослужінні та освяченні води, які провели на березі річки ратнівський де­кан, настоятель собору пророка Іллі ПЦУ протоієреєй Ро­ман Бодак та священик Микола Гамера, чимало прихожан, серед яких і волинські прикордонники. Вони розповіли, що не тільки охороняють кордони держави, але й підтримують національні і християнські традиції. Охочі занурилися в воду річки, почуваючись при цьому надзвичайно бадьоро і жит­тєрадісно!

В обідню пору священики ратнівських храмів УПЦ на чолі з благочинним протоієреєм Анатолієм Гурським (настояте­лем храму преподобного Амфілохія Почаївського), зверши­ли молитву на березі річки і тричі опустили хрест у річкову воду. Привітав жителів селища Ратнівський селищний голо­ва Володимир Кулик. Він подякував духовенству і усім служ­бам, причетним до підготовки купання, та зауважив, що вже восьмий рік поспіль ратнівчани стимулюють його купатися у цілющій водохрещенській воді. Потому духовенство та Во­лодимир Кулик першими зайшли у воду.

Від найдавніших часів християнська церква вважає освя­чену йорданську воду за велику святість. Її бережуть цілий рік, бо ця вода має силу очищувати і зцілювати душу й тіло людини. Тих, хто вірить у силу води і вдається до святкового купання, з кожним роком більшає. Не побоялися холодної води того дня навіть малі діти, підлітки, жінки, не кажучи вже про чоловіків. Дехто купається цілими сім’ями, і це перетворюється на хорошу традицію. Кажуть, що купання з вірою не тільки оживляє, а додає енергії, нових сил та бадьорості.

Створили комфортні умови для ратнівчан, які купали­ся, розбили намет для переодягання, також до їхніх по­слуг був службовий автобус. Наливали гарячий чай. На випадок надзвичайної ситуації чергували рятувальники.