СВЯТКУВАННЯ ДНЯ СЕЛИЩА

Нашому древньому селищу Ратне, яке понад вісім століть тому було прикордонним містечком Галицько-Во­линського князівства, 15 липня виповнилося 818 років. Для ратнівчан воно є найріднішим куточком неосяжної Батьківщини, який люблять усім серцем. І так вже склалося, що день народження Ратного збігається з визво­ленням селища та району від німецько-фашистських загарбників. Нині відзначили 74-річницю. Як і годиться, провели святкові богослужіння у храмах селища та райо­ну. Керівники установ, організацій та підприємств, пред­ставники громадськості поклали вінки, корзини квітів до пам’ятних місць. Панахиду за загиблими визволителями краю на братських могилах відслужив митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир разом з духовенством району. 
Святкування проходило у пар­ку селища, де, незважаючи на дощову погоду, зібралося чимало людей. Протягом дня для ратнів­чан та гостей були організовані виставки-продажі кондитерських виробів та робіт народних уміль­ців району, працювали торгові за­клади, ігрові батути, атракціони, проводилися спортивні змагання, розіграш лотереї. На високому рівні пройшов фестиваль «Юні зірочки Ратного», виступили ду­ховні колективи, артисти району. З піснями, танцями, частування­ми зустрічали гостей біля своїх хатиночок учасники фольклорних колективів сіл Велимче, Замшани, Прохід, Заброди, Млинове та Кортеліси.
Розділили радість святкуван­ня високоповажні гості - колишні керівники району Андрій Хомич, який виступив з вітальним сло­вом, Микола Круглій, Микола Лукашик, Адам Харлампович, Лариса Цепух, Микола Макарук, Микола Кучеренко, Микола Мілінчук. Теплі слова вітань були від голови райдержадміністрації Ан­дрія Харламповича, від владики Володимира, який вручив церков­ну нагороду - орден преподобно­го Іллі Муромця - Володимиру Кулику. Прибули гості з Луцька: Іван Глущук - малолітній парти­зан Великої Вітчизняної війни ро­дом із села Гута, голова обласної спілки партизанів. Не з пустими руками - помічники народного депутата України Степана Івахіва Володимир Бащук та Наталія Маленицька, яка вручила пас­порти суперпереможцям у лоте­реї: до холодильника - Оскару Ісакову і до телевізора - Олегу Демчуку. Депутат Волинської об­ласної ради Михайло Імберовський висловив найщиріші вітання та вручив подарунки від фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» директорам НВК № 1 - гімназії смт Ратне - ноутбук, а ЗОІІІ № 2 - принтер.

З подарунками, музичними вітаннями завітали гості зі Львів­щини - представники Ходорівської ОТГ на чолі з секретарем Марією Гавінською, з якими минулого року Ратнівська селищна рада підписала угоду про партнерські відносини і співпрацю. Також найближчі наші сусіди з м. Каменя-Каширського на чолі з міськи головою Василем Бондарем та із  Старої Вижівки на чолі з селищним головою Воло­димиром Семенюком. Привітав ратнівчан зі святом, поділився здобутками та плана­ми на майбутнє селищний голо­ва Володимир Кулик.

Ратнівчани, як і усі українці, - мирна та працелюбна нація. Од­нак невимовна туга від того, що і досі не вщухає ситуація на сході України. Усі і старші, і молодші - схилили того дня голови перед памяттю невинно убієнних, вшанували їх память хвилиною мовчання.