Свято для людей з особливими потребами

З нагоди відзначення Міжнародного Дня людей з ін­валідністю для районного осередку інвалідів у одному із гостинних-кафе влаштували святковий захід «Добротою зігріймо серця». Завітали привітати людей особливої долі голова райдержадміністрації Андрій Харлампович, керуюча справами районної ради Віра Чернуха, селищ­ний голова Володимир Кулик, начальники управління соціального захисту населення, відділу культури, фінан­сового управління райдержадміністрації Микола Бебес, Олена Горнік, Людмила Ковч, представники ГО «Молодь Ратнівщини» Ольга Колядюк, Катерина Бірук та інші.

Андрій Харлампович щиро бажав гарного настрою, незлам­ності духу, міцного здоров’я, щоб і надалі не зважали на фізич­ні вади і показували здоровим людям, як потрібно повноцінно жити, були прикладом. Відзначив спортивні досягнення команди візочників Ратнівського району та почесну громадянку Ратнівщини Марину Мажулу, яка перебуває на сьогодні в Іспанії і вчерговедоводить, що ніякі обмеження не можуть стати на перешкоді того, щоб добитися поставленої мети. Разом з тим зауважив, що належний соціальний захист і підтримка людей з особливими потребами - це обов’язок дер­жави і кожного громадянина зо­крема. А обмеженість в здоров’ї не означає обмеженості у правах як повноцінного громадянина су­спільства. Подякував усім, хто опікується людьми особливої долі. Відзначив грамотами район­ної державної адміністрації Мико­лу Поліводу, Богдана Колотюка, Марину Мажулу, Григорія Маргеса, Світлану Петрук, вручив пода­рункові сертифікати та квіти.

Відзначила згуртованість, дружність та успіхи громадсь­кої організації інвалідів Віра Чернуха. Вона зверталася до усіх присутніх життєво мудри­ми словами, читала поезію та за дорученням голови районної ради Миколи Макарука оголоси­ла подяки Володимиру Мажулі, Анатолію Ярошуку, Петру Паржаюку, Валерію Литвинцю, Галині Штик-Гурич, вручила подарун­кові сертифікати.

Селищний голова Володимир Кулик вітав від жителів Ратного, подякував ко­лективу осередку, відзначив їхній оптимізм, активність. За­уважив, що ці хороші якості пе­редаються усім від хорошого, відповідального керівника, уже протягом дванадцяти років, Ва­лентини Коротинської. Низько вклонився, пообіцяв, що буде сприяти у вирішенні проблемних питань. Вручив подарунки та оголосив подяки Анатолію Лук’янюку, Ірині Павлович, Ростиславу Левківському, сестричкам Марині та Тетяні Маковецьким.

Микола Бебес розповів про хорошу, результативну роботу Ратнівської громадської органі­зації районного осередку ін­валідів та про їхню співпрацю із управлінням.

Попри труднощі у житті лю­дей з інвалідністю, не було нарікань, був тільки позитив. Керівник Ратнівєького осередку інвалідів Валентина Коротинська та заступник Володимир Мажула розповіли, що із ство­ренням осередку, життя кожно­го змінилося до кращого. Вони відзначили хорошу співпрацю із керівництвом та подякували їм за це. Помолилися та вшанува­ли хвилиною мовчання людей, які відійшли у Вічність, це - Іван Дейнека, Микола Калінчик, Пе­тро Шудрук, Микола Магдисюк. І, наголосили на тому, що у кож­ного з них - не обмежена мож­ливість, яка полягає у їхньому бажанні жити, любити, творити і бути просто Людиною. Подя­кували волонтерам та добрим людям, закликали долучатися до роботи інвалідів АТО.

З Івано-Франківська, де 2 грудня відбувся фінал Кубку Західної Ліги з гри Боча для людей з інвалідністю, які пе­ресуваються на кріслах коліс­них завітав на свято Анатолій Ярошук. Оплесками зустрічали переможця. Він розповідав про перемогу команди з Волині та приймав вітання.

Свято добра і милосердя відбулося у особливо теплій атмосфері, адже зібралися тут небайдужі люди до чужих пере­живань. Більше того серед них не було чужих та випадкових людей, панував родинний зати­шок, набутий роками. Було того дня багато щирих побажань, слів підбадьорення, грамот, по­дяк, подарунків, квітів, оплесків. посмішок та обіймів. Запальна енергетика народного аматор­ського чоловічого вокального ансамблю «Обрій» не залиши­ла байдужими нікого з глядачів. Зігріли серця піснями солісти районного будинку культури Іван Юхимчук та Катерина Харкевич, яка ще й чудово провела свято. І добре, що є такий день у календарі, коли зустріч об’єд­нує людей з особливими потре­бами та людей, небайдужих до їх долі.