Як у Ратному День селища святкували

Якою б не була погода, а середина літа у Ратному – найспекотніша пора. Боякраз у ці дні тут святкують річницю селища. Традиційно – з неабияким
розмахом: піснями і танцями, щедрими частуваннями та гостями.

І цього року навіть рясний дощ не зіпсував настрою та не розігнав ратнівчанпо домівках. Під парасольками та дощовиками тисячі людей чекаликульмінації свята: виступу народних артистів – гурту «Чорні черешні» та квартету «Гетьмани» тафіналістки «Євробачення» Злати Огнєвіч.Такий особливий музичнийподарунок селищу презентував Благодійний фонд «Патріоти Волині».

Привітати Ратне із річницею приїхало чимало гостей: делегація з Львівщини – представники Ходорівської ОТГ, керівництво області – в.о. голови Волинської облдержадміністрації Олександр Киричук, попередні та нинішні керівники району, благочинні Ратнівської та Гірниківської округи. Та особливим гостем,якому впродовж вечора ратнівчани висловлювали подяку за постійну турботуі допомогу, став народний депутат Степан Івахів.

«Ратне росте і розбудовується. Люди хочуть тут жити, народжувати і виховувати дітей. На відміну від статистики в області та країні, у нас – народжуваність перевищує смертність. Минулого року народилося 172 дітей і природній приріст склав 80 осіб. Це дуже хороший показник! Але де є діти, там потрібне місце для їхнього виховання. Торік у листопаді в нас з’явилося таке нове місце. Завдяки нашому народному депутату Степану Івахіву ми відкрили новий дитячий садок. Це був кардинальний успіх – у такий непростий час побудувати дитсадок. Тож давайте подякуємо!» – виступив Володимир Кулик, який очолює ратнівську громаду уже 14 років.Керівник зауважив: йому довелося працювати і за радянської влади, і в сучасній Україні, але такого ефективного депутата як Степан Івахів він не пам’ятає.

Своєю чергою народний обранець подякував ратнівчанам за гостинність татепло, з якими його тут завжди зустрічають. А ще – за емоції, які впродовжбагатьох років дарували місцеві.

«В житті кожної людини немає нічого важливішого за емоції. Що б ми неробили, над чим не працювали – а в результаті хочемо отримати позитивніемоції. І саме за такі хороші емоції я хочу подякувати кожному із вас. Емоції,які я б ніколи не отримав, якби ви не повірили в мене, не обрали депутатом і не ставили завдання», – звернувся до присутніх народний обранець.

Святкуючи річницю селища, місцева влада відзначила найкращих та найактивніших мешканців.

В номінації «Краща садиба» переможцями стали оселі Надії Пасюк на вулиці Новій, Любові Філіпчук у провулку Шевченка та Лесі Ленартович на вулиці Прип’ятській.

Пригадали також іменинників, які у День селища святкують власні дні народження. Колишнього пожежника Антона Ленартовича привітали із 80-річчям, ветерана праці Надію Романюк – із 66 річчям, Сергія Лідовського – із 50-річчям.

У номінації «Довгожителі» перемогу отримав Петро Приймачук, якому – 106 років. А ще у Ратному проживає 17 мешканців, яким більше 90 років.

Також відзначили подружню пару, яка найдовше живе у шлюбі – 54 роки. Це – шановані у селищі люди Станіслав й Ольга Шептицькі.

Впродовж дня на сцені в парку виступали місцеві колективи: аматорські ансамблі «Ратнівські візерунки», «Обрій», «Мелодія».

Під вечір на ратнівську сцену вийшов популярний гурт із Луцька «Чорні черешні». У їхньому репертуарі – і народні композиції, і легендарна пісня «Волинь… сто лісів, сто озер, сто доріг…».

Опісля несподіваним сюрпризом стала поява квартету «Гетьман». Цей гуртназивають бажаним гостем на усіх концертних майданчиках. І справді – ратнівчани оцінили «козацький» вокал та неабияку енергетику виконання.

Танцювали усі!..

На завершення свята – виступ неймовірної Злати Огнєвіч. Співачка з колосальною силою голосу та – відчувалося у кожній пісні – не меншою силою духу зачарувала присутніх.

Концерт зібрав тисячі ратнівчан. Усі охоче підспівували і танцювали, знімали виступи зірок на телефони і фотографувалися з гостями. До речі, найчастіше робили спільні знімки навіть не з співаками, а із народним депутатом Степаном Івахівим, який у цей вечір відпочивав разом з ратнівчанами.