Юридична консультація: Як виписати особу з житлового будинку, яка там не проживає більше року.

Отже Ви проживаєте в квартирі, яка належить Вам на праві приватної власності. У квартирі, Ви колись когось прописали. Наприклад: колишнього чоловіка або жінку. Знайомого який попросився. Когось іще.

В добровільному порядку особа виписуватися відмовляється.

Куди потрібно звертатися для виписки людини з квартири?

Мабуть відповідь, на дане питання Ви знаєте: звичайно в суд з позовною заявою про позбавлення права користування житлом.

Що потрібно довести у суді у справі про виписку особи (колишнього чоловіка, жінки, тощо):

У разі позбавлення права користування житлом (квартирою), яка належить Вам на праві приватної власності – Вам потрібно довести, що особа не проживала у вашому житлі більше року.

Якщо ж ви хочете виписати з квартири особу, яка не проживає у квартирі або іншому житлі, яке є неприватизоване, тобто знаходиться у комунальній або державній власності вам потрібно довести, що особа там не проживає більше шести місяців.

Як можна довести факт не проживання у житлі для позбавлення права користування (виписка).

Доказами у даних справах, є покази свідків, письмові доказ (наприклад акти житлово-комунального підприємства, квитанції про оплату комунальних послуг тощо, ваші особисті пояснення в якості свідка.

Які труднощі можуть виникнути під час доведення у суді обставин не проживання особи у квартирі більше визначеного терміну?

Найбільшою проблемою під час виписки особи з квартири у судовому порядку, є та обставини, що відповідач у справі пробує довести факт перешкоджання його знаходження, входу в житло. Тому перед тим, як подати позов до суду про позбавлення права користування житлом потрібно зважити всі за і проти і отримати юридичну консультацію у грамотного юриста або адвоката.

Чи можливо виписати особу в судовому порядку без допомоги юриста і адвоката?

Звертаючись у суд із даним позовом потрібно зважати, що справа про позбавлення права користування житлом стосується одного із ключових прав людини. Також потрібно зважити ту обставину, яку позицію займе особа, яку ви збираєтеся позбавляти права користування житлом.