Децентралізаційний марафон

 В рамках «Децентралізаційного марафону» Офісу реформ Асоціації міст України (АМУ) у Ратнівській селищній раді відбулась зустріч з представниками потенційної об’єднаної громади в селищі Ратне.

  В роботі взяли участь виконавчий директор Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування Богдан Самойленко, регіональний консультант АМУ з правових питань у Волинський області Валентин Малиновський, регіональний консультант з бюджетних питань АМУ Андрій Грома, перший заступник голови райдержадміністрації Євген Савлук, голова районної ради Михайло Макарук, представники органів місцевого самоврядування, громадськість району.

  Богдан Самойленко розповів про суть «Децентралізаційного марафону». Це широкомасштабна акція, яка протягом півроку (з червня по грудень) охопить всі регіони України. Планується близько 1000 виїзних заходів, які організують регіональні відділення Асоціації.

  Регіональні консультанти Валентин Малиновський та Андрій Гром поінформували присутніх про переваги децентралізації, роз’яснили процеси та етапи об’єднання громад, обгрунтували економічну доцільність об’єднання громад.

  Після активного обговорення усі присутні дійшли спільної згоди, що об’єднуватись потрібно враховуючи економічну доцільність, а не емоції мешканців та особисті політичні амбіції.

Ратнівський селищний голова Володимир Кулик вже надіслав ініціативи до об’єднання в Ратнівську територіальну громаду з центром в селищі Ратне Здомишельській, Жиричівській, Прохідській, Гірниківській, Млинівській, Кортеліській, Видраницькій та Замшанівській сільським радам.