Поїздка за досвідом

24 травня була здійснена робоча поїздка з участю сільських голів майбутньої Ратнівської об'єднаної територіальної громади у Ходорівську об'єднану територіальну громаду, що на Львівщині. Ця громада була утворена в квітні 2016 року, тому і обрана нами для ознайомлення та обміну досвідом роботи.

Населення громади становить більше  27000 чоловік, площа близько 33 тис. га. В об'єднану територіальну громаду ввійшло 11 сільських рад та Ходорівська міська рада, населення якої 10500 осіб, тобто рівнозначна Ратнівській селищній раді

Бюджет Ходорівської громади сягає понад 140 млн. грн. Управлінський апарат виконавчого комітету складається із 5 відділів. Це відділ фінансів, обліку, звітності та контролю, юридичний відділ, відділ земельних ресурсів, відділ державної реєстрації та надання адміністративних послуг, відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства. Крім того, створено окремі структурні підрозділи, а саме: відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини; відділ освіти, молоді та спорту. Загальний кількісний склад працівників управлінського апарату ОТГ налічує 84 чоловіки.

Голова громади сформував потужну команду, основу якої становлять три профільні заступники, 11 старост, секретар ради, керуючий справами (секретар виконкому), начальники відділів. Депутатський корпус складається з 34 депутатів. Депутати створили в раді 4 фракції. Це Блок Петра Порошенка «Солідарність», Всеукраїнське об'єднання «Свобода», «Радикальна партія Олега Ляшка» і фракція Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина». Працює 6 постійних депутатських комісій. І хоча депутатський корпус належить до різних партій, але працюють всі злагоджено, рішення приймають на користь громади.

У склад виконавчого комітету увійшли всі старости, голова, заступники, секретар ради та виконкому, керівники громадських об'єднань, голови фермерських господарств, директор міського комунального підприємства «Ринок», голова благодійного фонду та інші. Кількісний склад — 26 чоловік.

На базі районної лікарні утворено комунальну установу «Ходорівська міська лікарня»,  в трьох великих населених пунктах функ-ціонує три амбулаторії загальної практики сімейної медицини, 24 фельдшерсько-акушерські пункти. З метою надання якісних медичних послуг за місцем проживання в центральній міській лікарні вводять реанімаційне відділення, на що спрямували більше 5 млн. гривень з бюджету громади.

В об'єднаній громаді працює 31 освітній заклад. Це 4 дошкільні заклади, дитячо-юнацька спортивна школа, центр дитячої та юнацької творчості та 25 шкіл.

Структуру закладів культури становлять палац культури та народний дім «Просвіта» в місті Ходорів, клуби та будинки культури носять назву «народний дім», яких є 34. Функціонує 30 бібліотек-філіалів та 2 пункти видачі літератури. Успішно працює дитяча школа мистецтв, в якій навчається більше 300 учнів.

Двічі на місяць виходить друковане видання — комунальна газета «Ходорівщина», в якій висвітлюється життя об'єднаної громади, публікуються важливі рішення, нормативні документи, регуляторні акти.

У місті облаштоване місце для торгівлі сільськогосподарською продукцією, збудований «Пасаж», в результаті чого  ліквідовано вуличну стихійну торгівлю. Управляє цією торгівлею міське комунальне підприємство «Ринок», засновником якого є орган місцевого самоврядування.

Голова громади Олег Теодорович Коцовський особисто позна-йомив нашу делегацію із найбільш визначними місцями, розповів про історію міста Ходорів, поділився планами на майбутнє. Пан голова заявив, що об'єднана громада працює на благо її мешканців, жодної школи чи садочка після об'єднання не закрили. Основним пріоритетом на 2017 рік в об'єднаній громаді визначено збереження та розвиток медицини. Тому Олег Теодорович побажав головам успіхів у процесі об'єднання, зауваживши, що майбутнє за великими, економічно спроможними громадами.  Зустріч завершилася за щедро накритим столом, де голови сільських рад мали можливість поспілкуватися із своїми колегами-старостами. Також домовилися про співпрацю між двома громадами. Селищний голова Володимир Кулик запросив делегацію Ходорівської громади взяти участь у святкуванні дня селища, яке відбудеться 16 липня 2017 року.