Слався, древнє любе Ратне!

20 липня — особлива дата для жителів та гостей Ратного. Усі ми в ці дні почуваємося іменинниками, а наші серця співзвучні з багатствами, які дарує нам природа, переповнені радістю й безмежною любов'ю до рідного селища, яке стало для нас затишною домівкою і поєднало в одну велику родину, що нараховує більше 10000 жителів.

Саме в ці дні 1944 року наше містечко було визволене радянськими воїнами від німецько-фашистських загарбників. Тому ця дата вважається офіційним Днем Ратного, це урочистий день  в історії районного центру, якому виповняється 817 років.

Нинішнє свято – ще одна нагода, коли ми вшановуємо безсмертний подвиг і вклоняємось визволителям — тим, хто ціною свого життя звільнив наш поліський край від тяжкого ярма фашизму.

Ми вдячні попереднім поколінням ратнівчан — першим керівникам району, ветеранам праці, які залишили нам у спадок історію славного Ратного, затишні і світлі вулиці, елементи красивої ар-хітектури, розвинуту інфраструктуру, невичерпну духовну скарбницю, з якої черпаємо сили й наснагу для творення добра.

На жаль, відзначення чергових іменин селища і в цьому році проходить у час, коли продовжуються військові дії на сході України. Вірю, що найближчим часом ми перегорнемо цю страшну сторінку в історії України, вірю в перемогу українського народу, вірю в те, що всі ратнівчани, мобілізовані для боротьби     з тероризмом, повернуться до нас живі та неушкоджені.

Сьогодні ми з вами пишемо новітню історію Ратного. Цей складний і водночас благодатний час змушує кожного з нас пробудитись і робити добрі справи на благо славного Ратного і всієї держави.

За десятирічне перебування на посаді селищного голови мені вдалося з'ясувати глибину проблем Ратного, що дає змогу місцевій владі оперативно реагувати на виклики часу і недоліки та шукати ефективні шляхи виправлення становища. Задуманий та втілюється в життя ряд господарських проектів, зокрема, будівництво нового дитячого садка, реконструкція площі Героїв Майдану, будівництво багатоквартирних будинків, нічного освітлення вулиць, капітальний ремонт доріг, заходи щодо покращення благоустрою та розвитку інфраструктури.

Найбільше багатство Ратного — це його мешканці, щирі, пра-цьовиті, високодуховні люди. Тому всі здобутки і позитивні зміни відбуваються завдяки вашій щоденній праці та великому бажанні зробити наш районний центр кращим.

Не можу не звернутися до молоді. Шановні молоді люди, студенти та учні! Ви — наша надія і опора. Ви — наше продовження. Дуже хотілося, щоб ви вміли шанувати старість, завжди були ввічливими до старших, чемними у повсякденній поведінці, гордилися нашим краєм, шанували історію і традиції.

У свою чергу всі зусилля селищна влада спрямовує на те, щоб за рівнем і якістю життя Ратне відповідало стандартам районних центрів України. І мені дуже хочеться, щоб ми з вами зберегли таке ж порозуміння, взаємну повагу і підтримку до подальшого поступу в майбутньому.

У День Ратного від усієї душі бажаю нашому древньому, славному селищу процвітання, а вам усім зичу міцного здоров'я, миру, достатку, сімейного тепла, щасливої долі.

Зі святом, дорогі ратнівчани!

З повагою Ратнівський селищний голова,

Володимир Кулик