Тринадцята сесія селищної ради сьомого скликання

Тринадцята сесія селищної ради сьомого скликання, яка відбулася 27 квітня, пройшла насичено та дискусійно

У порядку денному розглянули  дев’ять питань, активне обговорення тривало у «Різному». Зареєструвалося 22 депутати, дещо піз-ніше приєднався ще один. 

Спочатку селищний голова Володимир Кулик проінформував про виконання Програми економічного і соціального розвитку селища Ратне за 2016 рік та про Програму економічного і соціального розвитку селища на 2017-й. За-уважив, що минулий рік виявився сприятливим щодо наповнення дохідної частини бюджету селищної ради, що дозволило в основному ре-алізувати завдання, викладені в програмі. Детально зупинився у своєму звіті на розвитку будівництва, роботі житлово-комунального господарства, на стані доріг та вуличному освітленні, роботі дитячого ясел-садка, соціальному захисті мешканців селища. Не оминав ні позитиву, ні проб-лемних питань.

Активне обговорення між депутатами викликала така невирішена проблема, як реалізація державної програми «Питна вода». Хоч пишуть листи у різні інстанції, звертаються до народних депутатів, але державної субвенції так і не отримали. Тому, зазначили на сесії, з року в рік селищна рада поетапно проводить роботи по ремонту, заміні або будівництву найбільш необ-хідних об’єктів, фінансує ці роботи зі свого бюджету.  Це викликало критику та активне обговорення того дня на сесії, адже на рахунок якості та постачання води від громадян надходить багато скарг та більше критики, ніж подяки. Так, у рамках даної програми по вулиці Шкільній у минулому році завершено будівництво водопроводу, де освоєно 326 тисяч гривень.

Активно обговорювався інцидент, який стався навесні цього року. Прорив водогону на території РТП залишив без водопостачання мешканців багатоповерхових будинків по вулицях Серпневій, Короленка, Княгині Ольги, Механізаторів. Директор РТП Сергій Лесик з певних особистих виважених міркувань не дозволив здійснити ремонт, тому комунальна служба провела новий водогін поза межами території РТП, на що витратила 50 тисяч гривень.

Вперше за період експлу-атації провели капітальний ремонт та гідроочищення арт-свердловин вартістю 75,9 тисячі гривень, освоєно нову технологію подачі води в обхід водонапірної вежі вартістю 59,9 тисячі гривень в районі водозабору на вулиці Новій (на території колишньої     ПМК-8).

Позитив у тому, що у минулому році по вулицях селища встановлені контейнери для збору сміття від індивідуальних житлових будинків, що допомогло зменшити сміттєзвалища. Начальнику житлово-комунального господарства Адаму Нінічуку рекомендовано організувати та активізувати роботу по укладанню договорів з мешканцями.

Розвиток та удосконалення дорожньої інфраструктури у Ратному мало що не в усіх жителів на устах. На капітальний і поточний ремонти, експлуатацію та утримання доріг комунальної власності з усіх джерел фінансування освоєно 3 млн. 492 тис. грн. Йшлося як про великий обсяг проведених робіт у цьому напрямку селищною радою, так і лунало чимало критики за недосконало проведені роботи. Окремі депутати висловили думку, що, можливо, треба співпрацювати і з іншими дорожніми організаціями. Ганебна ситуація на автостанції, власники якої свідомо зволікають із виготовленням документів на оренду земельної ділянки, на якій розташована стоянка автобусів та маршруток. У результаті в’їзд та виїзд з території автостанції вщент розбитий. Незадовільний стан дорожнього полотна вулиці Центральної, яка перебуває на балансі служби автомо-більних доріг у Волинській області, побиті бордюри, відсутня належна розмітка, несвоєчасний ремонт мосту через річку Прип’ять, занедбані, нефарбовані декілька років поспіль, розбиті парапети огорожі.

Не дивлячись на глибоку економічну кризу, ведеться будівництво індивідуальних житлових будинків, близько триста садиб у стадії будівництва та не зменшується число бажаючих отримати земельні ділянки під забудову.

Виготовлено детальний план території нового мікрорайону, яким передбачено будівництво 400 квартир. У цьому році передано в оренду житлово-будівельному кооперативу «Рать» земельну ділянку площею близько 0,80 га для будівництва 60-квартирного п’ятиповерхового будинку. Будівельна організація зареєстрована у селищі Ратне, що дасть додаткові надходження до місцевого бюджету. Зокрема, за оренду земельної ділянки під будівництво додатково надійде в селищний бюджет тільки в цьому році 44 тис. гривень. При здачі будинку згідно з Порядком залучення коштів пайової участі замовників у створенні та розвитку інфраструктури селища Ратне у бюджет наді-йде три відсотки кошторисної вартості новобудови.

Від введення в експлуатацію торговельного закладу з продажу меблів по вулиці Центральній, колишнього банку «Аваль», готелю «Прип’ять» на розвиток інфраструктури в бюджет селищної ради на-дійшло 176 тис. 328 грн. У цілому дохідна частина бюджету селищної ради у минулому році склала 8489,4 тис. грн. при бюджетному призначені 8468,2 тис. грн. Доходи бюджету проти попереднього року збільшилися на 1627,1 тис. грн., або майже на 120 відсотків. Протягом бюджетного року збільшено та уточнено бюджет на 468, 2 тис. грн.

Про внесення змін у рішення сесії від 17 січня 2017 року «Про селищний бюджет на 2017» інформував головний бухгалтер селищної ради Василь Долюк. У ході роботи сесії прийняли рішення про виділення коштів на підвищення тарифних розрядів педагогічних працівників Ратнів-ського дитячого ясел-садка  № 1 та затвердили штатний розпис «Дошкільні заклади освіти» в кількості 67,1 посадових окладів. Контроль за виконанням даних рішень поклали на Василя Долюка.

Секретар селищної ради Галина Приймачук інформувала про затвердження розпоряджень селищного голови, виданих у міжсесійний період. Керуючий справами виконавчого комітету селищної ради Вадим Козловський – про за-твердження пропозицій по внесенню змін до генплану забудови смт Ратне по вулиці Ковельській, 2 та про внесення змін до проекту детального планування по вулиці Партизанській і розробку детального планування по вулиці Новій.

Гостро зреагували депутати на виступи Володимира Кулика, Надії Романюк та Вадима Козловського щодо надання дозволу Ратнівській селищній раді на складання технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки по вулиці Центральній, 39 для обслуговування ринку. Заступник селищного голови Надія Романюк зачитала лист-звернення до голови райдержадміністрації Андрія Харламповича за підписом п’ятдесяти п’яти підприємців, які працюють на ринку. У ньому зазначалося, щоб вплинули на ситуацію, яка існує у нашому селищі, та вирішили наболілі питання. Висловили своє бачення ви-рішення проблеми й окремі підприємці, які завітали того дня на сесію, та голова правління споживчого товариства Марія Дейнека. У результаті голосування, після тривалого обговорення між депутатами, не вистачило одного голосу, щоб прийняти дане рішення. До роботи сесії долучився ще один депутат, та переголосовувати не захотіли, розгляд даного питання перенесли.

Про розгляд заяв громадян, клопотань та відношень установ і організацій інформували Галина Приймачук, Володимир Кулик та депутат селищної ради, голова комісії з питань промисловості, продовольства, земельної реформи і екології, будівництва, транспорту і зв’язку Тетяна Космін.

У сесійній залі стало людно, коли завітали жителі багатоквартирних будинків №№ 38-40, що по вулиці Центральній. Вони висловлювали своє невдоволення щодо права на викуп земельної ділянки для обслуговування котельні з подальшою реконструкцією під магазин площею 350 метрів квадратних по вулиці Центральній, 40, адже там багато років знаходяться їхні грядки та погреби, а документи у власників Семенюків, на їхню думку, виготовлено незаконним шляхом. На що Людмила та Віктор мали свої аргументовані докази. Дана ситуація набула конфліктного характеру, жителі будинків поступатися не хочуть. Після тривалого емоційного обговорення і наведення аргументів обома сторонами конфлікту питання поставили на голосування, але за дане рішення депутати не проголосували, відклали розгляд до врегулювання суперечок між сторонами. Депутати обґрунтували своє рішення тим, що Семенюк Л. І. не виконала 5-ї умови (узгодження питання з власниками погребів), яка була обов’язковою для позитивного розв’язання проблеми.

У «Різному» розглядали заяви жителів Ратного щодо виділення коштів на лікування, надання дозволів на виготовлення проектів благоустрою на ведення особистого селянського господарства тощо.