Відкритий лист-відповідь депутатській групі селищної ради «Ратнівська громада»

Скажу відверто: реагувати на замітку «Ще раз про сесію…» в газеті «Ратнівщина» не збирався, та й часу не вистачає, але  реакція ратнівчан  змусила відреагувати та пояснити очевидне.

Написане ще раз переконало мене в тому, що багато хто з нас, а в даному випадку члени депутатської групи «Ратнівська громада», не розуміючи суті справи (або не бажаючи), не будучи професіоналами в питаннях, яким дають оцінку, виносять на сторінки газети інформацію, намагаючись тим самим зашкодити іміджу селищної ради та особисто Кулику.

Шановні «підписанти»! За все своє життя багато хто намагався мене заплямувати, оббрехати, попросту знищити — і де вони сьогодні?… Правильно. Хтось відійшов у забуття, інший примазався і каже, що мій друг, а такі як ви, пане Лесик, та інші, настільки загралися у великих політиканів, що, напевно, вже й спати лягаєте та прокидаєтесь з думкою про Кулика. У чому ж причина такої «любові»? Дуже проста. Кульбачинська свого часу не змогла за безцінь заволодіти приміщенням колишнього готелю, Лесику все мало землі (на сьогоднішній день сім'я Лесиків уже приватизувала близько 1 га землі та претендує ще на 2,5 га, на якій багато ратнівчан садять городи, знаходиться зелена зона та нерухоме майно інших громадян). Чернецький завдяки  брату піднявся в першу чергу у власних очах (пересічні ратнівчани знають, хто він був і є насправді). Ще троє просто підігрують, не розуміючи та не вникаючи в суть справи.

А тепер по суті порушених у замітці  питань.

Так, з водою в Ратному є реальні проблеми, і ми це добре розуміємо. Хотілося б до кожної оселі підвести якісну воду, хотілося б, щоб в селищі був свій водоканал зі станцією водоочистки, як це в інших містах. Хотілося б… Та ще не народилася та людина, яка б за помахом чарівної палички зробила геть усе. Тому для особливо мудрих народних обранців селищної ради ще раз терпеливо пояснюю. Щодо «однакової риторики, яка звучить з уст селищного голови, його заступника та головного бухгалтера», як прозвучало в замітці авторів. Якщо в 2017 році відповідно до Програми нам вдасться зробити заплановане, щоб покращити  воду, цю саму «риторику» ми знову застосуємо. Адже за цими скупими словами стоїть реально збудований нами водогін, капітально відремонтована та почищена артсвердловина, закуплене нове обладнання, за-мінені старі чавунні труби на поліетиленові, підведена якісна вода до школи №1-гімназії та житлового мікрорайону.

Для таких «знатоків», як Чернецький О. А., Лесик С. І. ще раз наголошую, що програму «Питна вода» не Кулик придумав, а держава прийняла загальнодержавну програму «Питна вода України на 2006—2020 роки», відповідно до якої і був розроблений особисто мною робочий проект «Будівництво та реконструкція водопровідної мережі в смт Ратне Волинської області». Кошторисна вартість даного проекту в цінах 2011 року сягає більше 11 млн. грн. На сьогодні вартість цього проекту сягне 20 млн. гривень. Так ось, шановні підписанти, цей проект повинен був повністю фінансуватися з державного бюджету, але, як завжди, в державі не вистачило грошей на регіони. Тому, пане Чернецький і ін., ми "з року в рік поетапно проводимо роботи за програмою «Питна вода» за кошти селищної ради і будемо це робити надалі.

Щодо «дюкера». Не виборці питають про грандіозне будівництво під назвою «дюкер», а ви, члени депутатської групи. Так, це не просте будівництво і воно не з дешевих, яке передбачає прокладення водопроводу через річку Прип’ять по дну. Ці роботи має виконувати підприємство «Луцькспецбудмонтаж», і вартувати цей об’єкт може навіть більше передбачених коштів на 2017 рік. Даний проект ми реалізували б ще в 2016 році, але розпочалося будівництво дитячого садка, куди були спрямовані всі кошти на співфінансування. У разі реалізації даного проекту воду зможуть отримати мешканці цілого житлового масиву по другий бік річки.  Це вулиці Заболоттівська, Квітнева, Будівельників, Крайня, Поліська та інші.

Найгірша вода з артсвердловини, що знаходиться в районі осушувальної. І це не з вини селищної ради, а з вини таких прихватизаторів, як Лесик. Саме ним була зруйнована на території РТП водонапірна башта та виведена з ладу артсверд-ловина з найкращою водою в Ратноому, якою користувалися жителі всього житлового масиву.

А ось щодо облаштування колонки для загального користування, то це реально зробити, хоча, зважаючи на ваші статки, могли б проявити благодійність та зробити  хоч одну справу для громади, яка б вам тільки дякувала.

У народі кажуть, рахувати чужі гроші — це невдячна справа, особливо працівників бюджетної сфери, але якщо «підписанти» порушили цю тему,  звинувативши працівників селищної ради в надмірно високих зарплатах, будемо рахувати.

Декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2016 рік державних чиновників та депутатів усіх рівнів доступні для громадян. Вони оприлюднені  на інтернет-сайтах, у Єдиному державному реєстрі електронних декларацій. Давайте порівняємо доходи депутатів селищної ради, які ініціювали цю публікацію, і працівників селищної ради. Отже, доходи за 2016 рік депутата  Лесика С. І. становлять 1 млн. 429 тис. 704 грн., його дружини – 1 млн. 475 тис. 572 грн. (сини інформації не надали), Кульбачинської Г.  І. – 860 тис. 128 грн., Чернецького О. А. –  196 тис. 226 грн. та 600 тис. 000 грн. — готівки, Дейнеки В. М. – 161 тис. 000 грн., Пінкевич Н. М. – 28 тис. 988 грн., а ось депутатка Жук Л. І., так само, як Юля Тимошенко, не задекларувала жодних доходів, хоча кожної неділі на ринку торгує. Не буду писати про численні земельні ділянки та нерухомість, яку «важкою» багато-літньою працею вони заробили, про це можна ознайомитись, зайшовши в Єдиний державний реєстр декларацій. Доходи у 2016 році селищного голови Кулика В. М. — 127974 грн., заступника голови Романюк Н. Я. – 97007 грн., секретаря Приймачук Г. М. – 96217 грн., головного бухгалтера Долюка В. П. – 98726 грн. Коментарі, як кажуть, тут зайві. Про які європейські заробітні плати  працівників селищної ради іде мова? Навіщо людей вводити в оману? Як бачимо, «підписантам» не тільки не вистачає здорового глузду, відповідного інтелекту, але і елементарної людської гідності та совісті, щоб ставити на вагу терезів «слона і моську».

Так звані  «борці за справедливість» намагаються шляхом брехні драматизувати ситуацію щодо виділення додаткових коштів  на оплату праці педагогічних працівників дитячого  садка. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року» № 1298 від 14 грудня 2016 року,  з 1 січня 2017 року підвищено заробітну плату лікарям, вчителям та іншим працівникам бюджетної сфери, крім працівників до-шкільних дитячих закладів та окремих установ освіти, яким заробітна плата буде підвищуватися з 1 вересня 2017 року. Адміністрація дитячого садка звернулася до селищної ради щодо виділення коштів на підвищення оплати праці раніше. Завдяки перевиконанню бюджетного призначення за 1 квартал на сесію мною особисто було винесено проект рішення про виділення 160 тисяч гривень на оплату з 1 травня до 1 вересня цього року. Під час сесії надійшла пропозиція провести оплату з 1 квітня. Після обговорення депутати проголосували додатково виділити ще 40 тисяч і провести перерахунок доплати, починаючи з квітня. То в чому проблема, шановні обранці?! Складається враження, що ви тільки те й робите, що вишукуєте негатив і спрямовуєте його проти селищної ради. Тобто прийшли в селищну раду з однією метою: нашкодити і діяти за принципом – чим гірше, тим краще.

Посоромтесь, представники депутатської групи, щось говорити про ринок. Тут ви явно в повному складі пішли проти людей, в захист особистих інтересів так званої «споживчої кооперації» та її «споживачів».

У чому ж моя вина? Коли на відкритій позачерговій сесії на вимогу підприємців ринку 25.02.2016 року я поставив лише одне питання ринку? Після тривалого обговорення в присутності всіх зацікавлених сторін приймалось рішення «Про укладання додаткової угоди щодо продовження дії договору оренди землі від 02.01.2009 року між Ратнівською селищною радою та споживчим товариством», яке не було прийняте, так як відповідно до п. 2 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» за нього не проголосувала більшість від загального складу ради, а саме: за — 0, проти — 17, утрималось — 7.

Отже, щоб продовжити договір оренди і ринок передати «споживчій кооперації», не проголосував жоден з депутатів. Ви ж у повному складі, побоявшись гніву підприємців, утримались. І підприємці назвали вас — зрадниками. З даного приводу за-фіксоване ваше звернення в поліцію.

Через деструктивну, недержавницьку позицію окремих депутатів, і в першу чергу групи «Ратнівська громада», зволікається виготовлення технічної документації по розподілу землі між різними власниками нерухомості на ринку. Саме ваше блокування даного питання перешкоджає рухові вперед по передачі його в комунальну власність Ратнівської територіальної громади.

І цим самим ви виступаєте проти того, щоб кошти в сумі близько 800 тис. грн., які щороку надходили по договорах від підприємців у «споживчу кооперацію», надходили в бюджет селищної ради та йшли на розвиток інфраструктури, і в першу чергу на облаштування нормальних людських умов роботи підприємців та покупців. Адже ринок – це обличчя Ратного. І порядок на ньому треба наводити невідкладно.

Даремно ви, підписанти, ллєте «крокодилячі» сльози щодо ущемлення прав і законних інтересів підприємця Придатка І.А. Документально доведено, що ця «порядна, віруюча» людина шляхом обману, подачі недостовірних даних в деклараціях, побудувала павільйон по ремонту годинників на самовільно зайнятій ділянці, тим самим порушивши норми будівельного та земельного законодавства. Ще попередньою владою даному громадянину  надавалася ділянка в оренду для обслуговування тимчасової споруди по ремонту годинників площею 38 кв. м., а він шляхом маніпуляцій і шахрайських дій побудував капітальне приміщення павільйону по ремонту годинників на 63 кв.м. 18.12.2015 року сесія селищної ради затвердила схему розміщення тимчасової споруди та надала дозвіл підприємцю Мартинюку М.М. на розміщення павільйону по продажу продовольчих товарів на розі вулиць Кузьміна і Центральної. Саме через це і розгорівся даний конфлікт, так як Придатко І. А. хоче заволодіти двома земельними ділянками: однією під самовільно побудованим па-вільйоном і другою – під тимчасовою спорудою для ремонту годинників. У даний час тривають судові баталії.

Щодо будівництва та ремонту доріг. Скажу прямо: не ви-тримують ніякої критики наклепницькі звинувачення шести депутатів — підписантів щодо стану доріг та лобіювання селищною радою і мною особисто інтересів одних дорожніх організацій на шкоду іншим. У замітці сказано, цитую: «… Виникає логічне питання: чому стільки років підряд дороги селища ремонтує і будує одна й та ж сама приватна організація „Кодет“…» Це абсолютна неправда. Щороку на дорогах Ратного в літній період одночасно працюють по три і більше різних дорожніх організацій. Для прикладу, в минулому році Рат-нівська філія Старовижівського автодору, Ковельська дорожня організація «Кодет», Луцька ДПМК. Крім того, ремонт ґрунтових доріг виконують ВУЖКГ, Ратнівське міжрайонне управ-ління водного господарства та інші.

Нікому з серйозних дорожніх організацій Ратнівська селищна рада ніколи не відмовляла. Хіба що халтурникам. Декілька років тому керуючий ремонтно-транспортним підприємством Лесик С. І. «набився» ремонтувати вулицю Серпневу за «новою технологією» — цементним розчином. Дана халтура протрималася лише місяць. І я заявив йому: «злазь з даху — не псуй бляху». Для нас важлива ціна і якість виконаних робіт. Але критиканам і демагогам цього не зрозуміти.

Разом з тим, на перекручення фактів та підтасовку їх вони — мастаки. У своїй замітці в черговий раз звинуватили мене, що «… в доповіді багато похвали на власну адресу і адресу селищної ради. Але депутат Капітула І. І. своїм виступом спростував досягнення…».

По-перше, депутат Капітула І. І. свій виступ якраз і почав, цитую «… і тільки сліпий не може  бачити того, що у нас в Ратному робиться. Робиться дійсно багато…» А за конструктивну критику, контроль за роботою дорожників, активну депутатську діяльність тільки подяка Івану Івановичу від людей та від мене особисто. Вам в нього слід повчитись.

По-друге, щоб повністю розвінчати наклепників, хотів би дати витримку частини своєї доповіді-звіту на сесії без скорочень і правок. Але робити цього не буду за браком газетної площі. Тим більше, що на сесії була присутня кореспондент районки Леся Грінчук, яка висвітлила всю сесію на шпальтах газети, зробила висновок: що селищний голова детально в своєму звіті зупинився на розвитку всіх галузей. Не оминав ні позитиву, ні проблемних питань.

Яка ж там хвальба? Це простий звіт про конкретно проведену роботу за рік. І що там неправда? Але вам, депутатам «громади», на жаль, пояснювати марно, у всьому ви бачите лише негатив. Автори замітки безпідставно критикують і звинувачують в якомусь провалі тротуару по вулиці Газіна, який веде до лікарні. Скоріше це провал в їхній пам'яті. Три роки тому на прохання ратнівчан філією Старовижівського автодору була прокладена пішохідна доріжка. Громадяни мають можливість іти по доріжці із твердим покриттям, а не по багнюці і проїзджій частині дороги. І це повинні знати виборці. В перспективі там буде розширена дорога і облаштований тротуар.

Дорога по вулиці Б.Хмельницького не знаходиться на балансі селищної ради. Але у звя’зку з тим, що вона була непроїз-ною, ми вступили в співфінансування, щоб її відремонтувати. А капітальний ремонт площі біля ресторану запланований на цей рік.

По-третє. Дорожня галузь для селищної ради і мене особисто є пріоритетною. Так, не все ще зроблено, не всі дороги відремонтовані, є багато невирішених питань. Та й хіба можна зробити все і відразу? Однак за останні роки нам спільно з мешканцями райцентру вдалося виконати без перебільшення масштабну Програму по по-ліпшенню доріг. І це не хвальба, а реальні факти. Декілька років поспіль здається 3-5 доріг з твердим покриттям. В цілому за 11 років моєї роботи на посаді селищного голови збудовано та капітально відремонтовано 16,8 км доріг з твердим покриттям (основних доріг в Ратному всього — 34,4 км). Капітально відремонтовано 23 вулиці з 49 основних.

Що можна говорити про хворобливі натяки та інсинуації дописувачів щодо якоїсь наживи навколо управління житлово-комунального господарства? Я радив би вам, як кажуть в народі, не міряти всіх на свій аршин.

Радий тим, що нині матеріально-технічна база комунальної служби зміцнюється, а не розбазарюється, що селищна рада має змогу даному під-  приємству допомогти фінансово. Що поганого в тому, що за останні роки придбали автогрейдер, машину для викачки нечистот, автовишку, сміттєвоз, бульдозер, міні-трактор з різноманітними пристроями, технічну допомогу та інше? І повірте, що техніка — не ради техніки. Вона полегшує працю самих комунальників та покращує обслуговування жителів Ратного, а в перспективі – і   об'єднаної територіальної громади.

Щодо звинувачень про невикористання системи ProZorro, то, шановні депутати, необхідно читати законодавство, а не тільки займатися популізмом та брехнею.

З 01.08.2016 року Ратнівська селищна рада на виконання вимог Закону України «Про публічні закупівлі» розміщує звіти про укладені договори  за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень, на електронній торговельній площадці «SmartTender.biz». На даній торговельній площадці селищна рада з серпня 2016 року роз-містила 18 звітів про укладені договори. І тоді постає питання: хто про що чув і де в кого завівся вірус?

Сайт Ратнівської селищної ради ratnesel.gov.ua функціонує в повному обсязі з січня 2017 року. Дана електронна адреса розміщена на інформаційному стенді. На розробку та оптимізацію даного сайту витрачено 7000 грн.  Для того, щоб даний сайт в пошукових системах легко шукався за назвою селищної ради, необхідні додаткові кошти та час. Крім того вам, депутате Чернецький, секретар ради на ваше прохання скидала адресу сайту sms-повідомленням.

І останнє. Разом з тим хочу подякувати підписантам та їхнім тіньовим ляльководам за увагу до моєї  персони. Адже велика честь для кожної людини, в тому числі і для мене, що ви умудрилися в одній замітці слова «Володимир Миколайович» назвати аж дев'ять разів. Така увага до моєї персони та піар опонентів за мій рахунок — вияв того, що Ратнівська селищна рада та я на правильному шляху розвитку територіальної громади.

Тому я радий, що не зовсім врівноважені депутати, такі як Лесик, Чернецький, Кульбачинська, — розкрились, показали своє обличчя та свій примітив. А мені в листі-відповіді довелося лише добавити окремі штрихи до їхніх портретів. Очевидно, ми дуже сильно наступаємо на їхні особисті інтереси, з метою яких зазначена група прийшла в депутати.

Заявляю вам, шановні опоненти, що ставлюсь до критики, в тому числі і до несправедливих наклепів, по-філософськи. Працював та працюю за принципом: собака гавкає, а караван іде.