Звіт про виконання Ратнівською селищною радою делегованих повноважень станом на 23.05.2017 року

Робота Ратнівської територіальної громади, виконавчого комітету, депутатського корпусу, селищного голови та спеціалістів спрямована на виконання делегованих повноважень відповідно до чинного законодавства та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших законодавчих актів.

Корінним питанням діяльності селищної ради є забезпечення виконання дохідної частини бюджету. Адже ми розуміємо, що без бюджетної підтримки будь-яка блискуча ідея приречена на провал. Щоб виконувати передвиборні програми депутатів, свою особисту, потрібні гроші. У народі кажуть, що добрий господар той, хто має гроші, бо проблем і невирішених питань у Ратному сотні.

Основними наповнювачами нашого бюджету є ПрАТ «Ратнівський молокозавод» (директор Дудік Анатолій Микитович), державне підприємство "Ратнівське лісомисливське господарство (Мельник Микола Іванович), ТзОВ «Волиньліс-пром» (Сарапін Володимир Олександрович), Ратнівське міжгосподарське спеціалізоване лісогосподарське підприємство (в.о. директора Зарубич Ростислав Іванович), Ратнівське виробниче управління житлово-комунального господарства (начальник Нінічук Адам Олександрович), ТзОВ «Спільний ліс» (Оленіус Ольга Михайлівна), дочірнє підприємство «Вітаут» (директор Глинянко Сергій Тимофійович), приватні підприємці, які займаються роздрібною торгівлею та забезпечують робочі місця.

За всі роки звітного періоду бюджет селищної ради ми виконуємо постійно. Зокрема, у 2016 році доходи селищного бюджету склали 12 млн. 428 тис. грн., у тому числі спеціального 940182 грн. Сподіваємось на успішне виконання бюджетного призначення і в нинішньому році, адже вже за чотири місяці надійшло 3 млн. 151 тис. грн., або по одній дванадцятій перевиконання становить 938 тис. грн.

Оскільки забезпечено виконання дохідної частини місцевого бюджету як загального, так і спеціального фондів, то відповідно збалансовано профінансовані і видатки по всіх функціях згідно з кошторисними призначеннями як у   2016-у, так і в попередні роки. І нам вдалося зробити чимало добрих справ за цей період.

У селищі з кожним роком удосконалюється інфраструктура торгівлі, громадського харчування, надання платних побутових послуг, приватної медичної та ветеринарної практики, фармацевтичних послуг, розвивається інфраструктура дорожнього господарства, водопостачання та вуличного освітлення, інтенсивно ведеться бу-дівництво.

Розвиток будівництва

Інтенсивно ведеться будівництво індивідуальних житлових будинків, більше 300 садиб у стадії будівництва. Бажаючих отримати земельні ділянки під забудову не меншає. У 2016 році виділено 302 земельні ділянки під забудову, в тому числі 80 ділянок для учасників АТО, введено в експлуатацію 44 індивідуальних житлових будинки.

Виготовлено детальний план території нового мікрорайону, яким передбачено будівництво 400 квартир. У цьому році передано в оренду житлово-будівельному кооперативу «Рать» земельну ділянку площею близько 0,80 га для будівництва 60-квартирного п’ятиповерхового будинку. Будівельна організація зареєстрована в смт Ратне, що дасть додаткові надходження до місцевого бюджету. Зокрема, за оренду земельної ділянки під будівництво додатково надійде в селищний бюджет тільки в цьому році 44 тис. грн. При здачі будинку згідно з Порядком залучення коштів пайової участі замовників у створенні та розвитку інфраструктури селища Ратне в бюджет надійде 3 відсотки кошторисної вартості новобудови. Крім того, ще є два інвестори, які готові вкладати кошти в будівництво.

Відкрито сучасний торговельний заклад з продажу меблів по вул. Центральній, здійснена реконструкція приміщення колишнього банку «Аваль», завершена повна реконструкція колишнього приміщення готелю «Прип'ять». Від введення в експлуатацію цих закладів на розвиток інфраструктури в бюджет селищної ради на-дійшло 176 тис. 328 грн.

По вул. Набережній за рахунок співфінансування селищної ради та державного бюджету продовжується будівництво дитячого садка на 9 груп, у яких будуть здобувати дошкільну освіту 160 дітей. На сьогоднішній день вже освоєно понад 8 млн. грн. капіталовкладень, у тому числі кошти селищної ради — 864 тис. грн. Для продовження будівництва в цьому році знову передбачені кошти на співфінансування в розмірі 931,5 тис. грн. Хочу подякувати голові районної адміністрації Андрію Адамовичу Харламповичу за сприяння та голові облдержадміністрації Володимиру Петровичу Гунчику за втілення в життя.

Завдяки народному депутату С. П. Івахіву розпочато роботи з освоєння майже 3 млн. гривень державних інвестицій на програму реконструкції площі Героїв Майдану біля районного будинку культури по вул. Центральній.

Проведено капітальний ремонт житлового будинку по вулиці Серпневій та соціального житла по вул. Богдана Хмельницького вартістю 95,4 тис.

Підростають дерева у парку по вул. Центральній навпроти мікрорайону. Дерева, висаджені в минулі роки, перетворили пустир у зелену зону, де відпочивають люди. З часом тут можна облаштувати справжнє місце відпочинку, встановивши бесідки, столики та інші паркові конструкції. На жаль, багато наших громадян не цінують те, що інші роблять. Вже цієї весни парк декілька пазів горів, у результаті чого знищено близько 400 дерев. Палять, ламають, але все одно ми переможемо. Ще знайдемо інвестора, щоб збудував відпочинковий культурно-спортивний комплекс на цьому масиві.

Взято в оренду шість гектарів неугідь (болото), на яких три підприємці вирощують малину, цієї весни висаджена плантація вишень.

Робота житлово-комунального господарства

Одне з головних питань нашої діяльності — це робота житлово- комунального господарства. Ця структура в діяльності селищної ради відіграє ключову роль, адже від ритмічної роботи ВУЖКГ залежить життєдіяльність всього селища. З приходом на посаду начальника Адама Олександровича Нінічука стало більше відповідальності та порядку на території селища.

Протягом 2016 року надходження комунального господарства склали 3 млн. 40 тис. грн., в т. ч. від основного виду діяльності (водопостачання, водовідведення, вивезення ТПВ та ін.) — 1 млн. 470 тис. грн., інші доходи склала субсидія, пільги та 676,4 тис. надійшло з державного бюджету.

Крім того, селищною радою надано коштів на утримання та дотацію із загального фонду — 1 млн. 646 тис. грн. Ми і надалі будемо працювати над зміцненням матеріально-технічної бази комунального господарства. Це дасть можливість розширити перелік послуг для населення і допоможе більше заробляти власних грошей.

Найбільшою невирішеною проблемою залишається реалізація державної програми «Питна вода». Про це ми постійно говоримо, пишемо листи у різні інстанції, звертаємось до народних депутатів, але державної субвенції так і не отримали. Тому з року в рік селищна рада поетапно проводить роботи по ремонту, заміні або будівництву найбільш необхідних об'єктів, фінансуючи ці роботи з бюджету селищної ради. У рамках даної програми по вулиці Шкільній у минулому році завершено будівництво водопроводу, де освоєно   326 тис. грн.

Вперше за період експлуатації проведено капітальний ремонт та гідроочищення артсвердловин вартістю 75,9 тис. грн., освоєно нову технологію подачі води в обхід водонапірної башти вартістю 59,9 тис. грн. в районі водозабору по вулиці Новій (на території колишньої ПМК-8).

Селищною радою придбано та безоплатно передано для потреб ВУЖКГ за рахунок бюджету розвитку спеціалізований автомобіль (технічна допомога) для ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій, автопідйомник (вишка) на базі автомобіля ГАЗ-52 загальною вартістю 339 тис. грн., 200 тис. витрачено на придбання різного роду насосів та запчастин для проведення капітального ремонту техніки. У минулому році по вулицях селища встановлені 150 контейнерів для збору сміття від індивідуальних житлових будинків, що допомогло зменшити стихійні сміттєзвалища на околицях селища.

Є підприємець, який готовий встановити контейнери для роздільного складування твердих побутових відходів.

Дороги та вуличне освітлення

За звітний період нам вдалося чимало зробити в плані розвитку та удосконалення дорожньої інфраструктури в Ратному. Зокрема, лише у 2016 році на капітальний і поточний ремонти, експлуатацію та утримання доріг комунальної власності з усіх джерел фінансування освоєно З млн. 492 тис. грн., залучених державних коштів — 750 тис., є вулиці та провулки, відремонтовані силами самих мешканців, які об'єднуються і висипають вулиці не тільки піском, а й щебенем.

У минулому році проведено капітальний ремонт дороги місцевого значення Ратне-Комарове-Конище з асфальтобетонним покриттям по вул. Б. Хмельницького протяжністю 600 метрів кошторисною вартістю 1 млн. 500 тис. грн. (співфінансування 50 на 50), покрито щебеневим покриттям вулиці: Будівельників – протяжністю 674 метри вартістю 407 тис. грн., Короленка – протяжністю 872 метри вартістю 504 тис. грн., Проектна – 242 метри вартістю 148 тис. грн., Лесі Українки – протяжністю 380 метрів вартіс-тю 250 тис. грн. Роботи ці проводили три різні дорожні організації.

На поточний ремонт вулиць Серпневої, під'їздів до ринку та стадіону освоєно 180 тис. грн. На експлуатаційне утримання доріг, грейдерування, розчистку снігу та вивезення піску на дороги селища освоєно понад 205 тис. грн. А в цілому за 11 років моєї роботи на посаді селищного голови збудовано та капітально відремонтовано 16,8 км доріг з твердим покриттям, що становить 23 вулиці з 49 основних (до речі, для інформації присутніх, на сьогодні в селищі налічується 79 вулиць). Навесні нинішньо-го року нам вдалося до Великодніх свят провести поточний ремонт асфальтних та щебеневих доріг, найближчим часом буде завершено ремонт вулиці Центральної, про незадовільний стан якої говорили не один раз.

Ганебна ситуація на автостанції, власники якої свідомо зволікають із виготовленням документів на оренду земельної ділянки, на якій розташована стоянка автобусів та маршруток. У результаті в'їзд та виїзд з території автостанції, який вщент розбитий, постійно піддається критиці депутатів районної ради, громадян, гостей селища та водіїв автотранспорту.

Відповідно до Програми електрифікації новозбудованих вулиць виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво лінії електропередач для електропостачання 127 житлових будинків в районі ПАТ «Волиньобленерго» вартістю 15 тис. грн.

Виконується програма вуличного освітлення. Лише в минулому році придбано ліхтарів вуличного освітлення на суму 85,8 тис. грн., що дало можливість провести капітальний ремонт вуличного освітлення по семи провулках і вулицях на суму 221 тис. грн. У цілому відсоток освітлених вулиць становить більше 90 відсотків. За 11 років освітлили 34 вулиці та провулки, повісили 400 ліхтарів.

Селищна рада плідно співпрацює з районним центром зайнятості. Ми постійно передбачаємо кошти на громадські роботи, що дає можливість виконувати цілий ряд важливих та вкрай необхідних робіт у селищі. У 2016 році було укладено 40 строкових договорів на оплачувані громадські роботи, на що витрачено з місцевого бюджету 23,1 тис. грн.

Робота дитячого ясЕл-садка

Протягом 2016 навчального року колектив та батьки дошкільного навчального закладу за фінансової підтримки селищної ради доклали багато зусиль до проведення ремонтно-відновлювальних робіт з метою покращення умов перебування дітей у навчальному закладі.

За рахунок спеціального фонду селищної ради додатково протягом року було виділено кошти для придбання другого твердопаливного котла, закуплено димосос для цього котла, проведено реконструкцію. На ці роботи всього використано 210 тис. грн.

У квітні цього року на сесії селищної ради, відповідно до постанови Кабінету Міністрів №1298, прийнято рішення про доплату педагогічним працівникам дитячого садка з квітня по серпень включно в сумі 160 тис. грн. Це стало можливим завдяки перевиконанню бюджету.

Відповідно до програми охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання водних ресурсів, профілактики паводків проведено поглиблення та очищення на території Ратного русел річок Прип'ять, Вижівка, меліоративних каналів, відремонтовано 4 основних гідроспоруди.

Селищна рада, комунальна служба, ветеранська організація, депутати кожної весни висаджують дерева та декоративні насадження на вулицях селища, у паркових зонах, біля пам'ятних місць. Вже стало системою висівати квіти вздовж вулиць Центральної, Каштанової, 30 років Перемоги, при в'їзді в селище і інших вулицях. Чимало мешканців приватного сектора підхопили ініціативу, а жителі багатоповер-хівок облагородили прибудинкову територію.

Селищна рада приділяє значну увагу пам'ятним місцям. Ще в попередні роки капітально відремонтовані Братські могили, пам'ятник        В. П. Газіну, облаштована площа біля обеліска Слави. Нещодавно поклали асфальт на відрізку дороги між ПриватБанком та обеліском Слави (за що проплачені кошти в сумі 180 тисяч грн.). Всі ви бачили наше старе кладовище, адже там проїжджали неодноразово. Так ось, за останні 10 років було видалено близько сотні дерев, причому дерева старі, аварійні, зрізати які було величезною проблемою.

Питання торгівлі

Питання торгівлі в селищі, напевно, ще більш складне, ніж у Заболотті, адже ринок, приринкова територія розташовані на Центральній дорозі міжнародного значення навпроти школи. Дорога запруджена транспортом, що створює ава-рійну ситуацію як для автотранспорту, так і для пішоходів. Територія ринку перевантажена контейнерами, у яких торгують промисловими та продовольчими товарами. Тому громадяни вирощену сільськогосподарську продукцію виставляють на тротуарі. Заборонити торгівлю — це значить багатьох простих громадян позбавити заробітку, адже для частини з них це єдине джерело доходу.

Крім того, на території селища функціонує 110 магазинів, 17 барів та кафе. Тому дати лад цьому «багатству» не так просто (акциз). На жаль, майже повністю знищена санітарна служба, яка мала реальний вплив на торгівлю, могла притягнути до відповідальності або ж просто заборонити торгівлю в разі порушення санітарних норм. Працівники селищної ради намагаються контролювати цей процес, але робота ця, на жаль, не є системною та постійною. Тому маємо те, що маємо. Однак на даний час розробляється технічна документація по розподілу меж земельних ділянок між власниками території ринку. Потрібно розмежувати територію під контейнерами, між власниками критого ринку, СВК «Україна», підприємцями Глушневською та Семенюк. І тоді на ринку буде наведений порядок. Вже розроблена проектна документація по відведенню дощових та талих вод по всьому ринку, освітлення в нічний період.

У минулому році за кошти селищної ради облаштовані належні під'їзди до ринку. Разом з підприємцями та комунальною службою селищна рада організувала прибирання та охорону ринку.

Адмінкомісія, яка працює при селищній раді, за перший квартал цього року склала 10 адмінпротоколів за порушення правил благоустрою, торгівлю з рук у невстановлених місцях, порушення правил торгівлі на ринку. Винні притягнуті до адмінвідпо-відальності, сума сплаченого штрафу становить 3200 грн.

Соціальний захист

мешканців селища

Щорічно селищна рада фінансує селищну раду ветеранів війни та праці, спілку воїнів Афганістану, товариство УТОС, осередок спілки інвалідів. 2016 рік не став винятком, тому 50 тис. грн. під час формування бюджету було передбачено на ці цілі.

Згідно з Програмою соціального захисту та со-ціального забезпечення населення селищної ради для надання адресної матеріальної допомоги на лікування, поховання, покращення побутових умов проживання одиноких, інвалідів та на інші невідкладні цілі було використано 168,8 тис. грн.

Селищна рада займалася цілим рядом інших питань, адже не тільки хлібом єдиним живе людина. Значну увагу приділяємо утвердженню здорового способу життя, особливо серед молоді. Належним чином облаштований стадіон, на якому не соромно приймати спортивні команди не тільки з нашого району, але і з сусідніх. Спортивна команда селища постійно бере активну участь в усіх спортивних змаганнях, які проходили на території району, і з багатьох видів спорту ми лідируємо.

Зокрема, наша команда посіла 1 місце у чем-піонаті району з футболу, 2 місце у кубку району з футболу, 1 загальнокомандне місце у чемпіонаті району з настільного тенісу, шашок та шахів,              1 місце у спортивно-мистецькому святі «Козацькі забави», 2 місце у чемпіонаті району з волейболу, 2 місце у чемпіонаті району з міні-футболу.

Селищна рада ніколи не стоїть осторонь усіх масових заходів, які відбуваються на території селища, особливо таких масштабних і величних, як зустріч Новорічних та Різдвяних свят, 9 Травня, День визволення району від німецько-фашистських загарбників, День Незалежності та інші.

Особливої підготовки потребує проведення свята селища, яке ми у 2016 році відзначали за участю народного артиста Віктора Павліка, делегації селища Шацька. Тому програма святкування була насиченою як для дорослих, так і для дітей, для яких організували різноманітні атракціони. 34,3 тис. грн. витратили на реконструкцію сцени в парку, на якій не соромно виступати поважним гостям.

Про роботу селищної ради можна говорити багато, вона реальна і підкріплена як діями, так і цифрами. Ми намагаємось працювати так, щоб було більше користі для ратнівчан, щоб селище наше було чистим та охайним, щоб у ньому жилося щасливо та комфортно. Тому у нинішньому році будемо працювати ще краще, щоб примножити та залишити у спадок майбутнім поколінням селище з достойними умовами для проживання.

Дякую за розуміння і співпрацю районній державній адміністрації, районній раді, трудовим колективам райцентру, колегам.