Рішення сесії №22/9 «Про затвердження Програми «Безпечна територія» Ратнівської селищної ради на 2021-2025 роки в новій редакції»
Скликання: | 8 скликання |
Сесія: | 22 сесія 15.12.2022 |
Тип документу: | Рішення сесії |
Дата: | 15.12.2022 |
Автор: | Ковч Сергій Павлович |
Номер документу: | 22/9 |
Назва документу: | Про затвердження Програми «Безпечна територія» Ратнівської селищної ради на 2021-2025 роки в новій редакції |
Прикріплені файли: |
РАТНІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ
15 грудня 2022 року смт Ратне № 22/9
Про затвердження Програми «Безпечна територія» Ратнівської селищної ради на 2021-2025 роки в новій редакції
Відповідно до пункту 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Ратнівська селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму «Безпечна територія» Ратнівської селищної ради на 2021-2025 роки в новій редакції (додається).
2. Вважати таким, що втратило чинність, рішення від 22.01.2021 року № 4/10 «Про затвердження Програми “Безпечна територія” Ратнівської селищної ради на 2021-2025 роки».
3. Контроль за виконанням Програми покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку громади, промисловості, підприємництва та сфери послуг.
Селищний голова Віталій БІРУК
ЗАТВЕРДЖЕНО Рішення Ратнівської селищної ради
від 15.12.2022 року № 22/9
Програма
«Безпечна територія» Ратнівської
селищної ради на 2021-2025 роки
(нова редакція)
ЗМІСТ
стор.
1. Передумови 3-4
2. Мета Програми 4-5
3. Аналіз законодавчої бази 5
4. Розробник та цільові групи 5
5. Фінансування Програми 6
6. Заходи Програми 6
7. Очікувані результати виконання Програми 7
8. Координація та контроль за виконанням Програми 7
1. Передумови
1.1 Ратнівська селищна рада (далі ТГ) - це складна інфраструктура, яка безперервно та стрімко розвивається. Темп життя зростає, відбуваються події та заходи із залученням великої кількості громадян. Висока інтенсивність дорожнього руху вимагає оперативного спостереження та контролю в режимі реального часу. Мешканці сіл, селища ТГ ризикують зіткнутися з багатьма небезпеками, що супроводжують життєдіяльність в сучасних умовах. Це означає, що питання безпеки людини сьогодні є як ніколи актуальним.
Залишається загрозливою ситуація на сході країни та напруженим соціально-політичне становище у нашій державі, тому попередження надзвичайних ситуацій, проявів тероризму, забезпечення посилених заходів безпеки громадян є одним з найбільш пріоритетних напрямків діяльності влади та правоохоронних органів.
З огляду на зазначене, до системи, яка забезпечує безпеку сіл, селища ТГ в сучасних умовах, висуваються особливі вимоги щодо надійності, стійкості, ефективності та безперервності роботи у цілодобовому режимі. Існує потреба в нових засобах та методах гарантування безпеки мешканцям сіл, селища ТГ, прогресивних технологіях та заходах для централізованого забезпечення відео охорони, технічної безпеки, можливості оперативного управління та впливу на екстрені ситуації.
Комплексна система безпеки нового покоління з використанням технологій інтелектуального аналізу даних забезпечить підвищення безпеки на об’єктах та вулицях сіл, селища ТГ завдяки безупинному моніторингу ситуації в режимі реального часу, своєчасному автоматичному оповіщенню про тривожні, загрозливі та надзвичайні події для їх запобігання або негайного усунення, наявності засобів екстреного зв’язку та боді камер для працівників ВП, які будуть нести службу на території громади, а також скоординованій взаємодії всіх учасників та служб, відповідальних за безпеку.
1.2. Термін реалізації Програми – 2021-2025 роки. Програма розрахована на встановлення системи на першочергових критично важливих об’єктах та об’єктах захисту (об’єктах відеоконтролю та відеоспостереження) і передбачає заходи, спрямовані на її розвиток та модернізацію.
Заходи з встановлення системи та розвитку Програми планують щороку відповідно до бюджетних асигнувань, передбачених бюджетом ТГ на поточний рік.
2. Мета Програми
2.1. Метою створення системи «Безпечна територія» Ратнівської селищної ради є убезпечення об’єктів захисту та критично важливих об’єктів шляхом зниження ймовірності реалізації погроз природного, техногенного, кримінального, терористичного й іншого характеру за рахунок:
- запобігання кризових ситуацій шляхом оснащення об’єктів захисту та критично важливих об’єктів технічними засобами моніторингу (відеоспостереження та відеоконтролю) та убезпечення інструментальними засобами контролю функціонування засобів (систем) життєзабезпечення;
- ефективного моніторингу поточної обстановки за рахунок використання системи відеоспостереження та відеоконтролювання й надання інформації для дій територіальних органів місцевого самоврядування, територіальних органів виконавчої влади, органів внутрішніх справ і посадових осіб адміністрацій, об’єктів з масовим перебуванням людей, що забезпечує своєчасність прийняття управлінських рішень.
2.2. Враховуючи кількість злочинів, які вчиняються в громадських місцях, метою Програми є також підвищення ефективності роботи поліції щодо забезпечення публічної безпеки на території сіл, селища ТГ, профілактики злочинності, боротьби з нею, охорони прав, свободи і законних інтересів громадян та посилення взаємодії з органами місцевого самоврядування у протидії всім формам злочинності в інтересах територіальної громади.
Серед напрямків забезпечення безпеки потрібно звернути увагу на контроль та керування дорожнім рухом. Завдяки отриманню та аналізу інформації, яка надходитиме з систем відеоспостереження, іншого спеціалізованого обладнання, відбуватиметься оперативне реагування на аварії, небезпечні та непередбачувані ситуації на автошляхах. Крім цього, відповідні правоохоронні органи зможуть отримати повну інформацію про дорожньо-транспортні події, здійснити оперативне відстеження маршруту транспортного засобу у разі злочину тощо.
3. Аналіз законодавчої бази
Системне забезпечення безпеки громадян, стабільного функціонування об’єктів особливої важливості та життєзабезпечення сіл, селища ТГ, проведення комплексних заходів щодо запобігання надзвичайним та загрозливим ситуаціям, встановлення систем безпеки та засобів відеоспостереження, забезпечення постійного моніторингу та оперативного реагування на відповідні події, що передбачені відповідними державними та місцевими нормативними документами:
1) Закон України «Про основи національної безпеки України». Цим нормативно-правовим актом визначаються основні засади державної політики, спрямованої на захист національних інтересів і гарантування в Україні безпеки особи, суспільства і держави від зовнішніх і внутрішніх загроз в усіх сферах життєдіяльності.
2) Закон України «Про дорожній рух». Цей документ визначає правові та соціальні основи дорожнього руху з метою захисту життя та здоров’я громадян, створення безпечних і комфортних умов для учасників руху.
4. Розробник та цільові групи
Розробником Програми є Виконавчий комітет Ратнівської селищної ради.
Цільові групи Програми:
1)Виконавчий комітет Ратнівської селищної ради;
2) правоохоронні органи;
3) підприємства, організації, заклади та установи.
5. Фінансове забезпечення Програми
Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів бюджету Ратнівської селищної територіальної громади в межах коштів, передбачених на відповідний бюджетний рік, а також інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.
Обсяг фінансування заходів Програми затверджується на сесії Ратнівської селищної ради щорічно в складі видатків селищного бюджету відповідно на 2021-2025 роки.
6. Заходи Програми на 2021-2025 роки
№ п/п Заходи Термін виконання Орієнтовні обсяги фінансування Джерела фінансування Виконавці
1. Встановлення камер відеоспостереження та інших пристроїв системи «Безпечне ТГ» 2021-2025 роки Залежно від потреб та виходячи з реальних фінансових можливостей бюджету
500 тис. грн Бюджет селищної ради, інші джерела фінансування, не заборонені чинним
законодавством Виконавчий комітет селищної ради, правоохоронні органи
2. Побудова єдиної локальної мережі системи «Безпечне ТГ» 2021-2025 роки 500 тис. грн Бюджет селищної ради, інші джерела фінансування, не заборонені чинним
законодавством Виконавчий комітет селищної ради, правоохоронні органи
Очікувані результати виконання Програми
Результати та досягнення успішного виконання заходів Програми будуть
наступними:
- збереження життя та здоров’я громадян на вулицях та дорогах, в громадських місцях та під час проведення масових заходів;
- забезпечення громадського порядку, здійснення постійного моніторингу стану в багатолюдних місцях;
- підвищення рівня захищеності стратегічних, важливих та інфраструктурних об’єктів;
- запобігання, оперативне реагування та протидія потенційним загрозам національній безпеці, терористичним проявам, провокаціям, збереження спокою та безпечної життєдіяльності населення;
- зменшення кількості та усунення причин виникнення дорожньо-транспортних пригод, зростання дисциплінованості учасників дорожнього руху;
- зниження кількості правопорушень, забезпечення можливості відновлення ходу подій на основі записаних відеоматеріалів;
- отримання своєчасної та достовірної інформації про подію, небезпечну або надзвичайну ситуацію, можливість впливу на її перебіг та успішне подолання;
- забезпечення взаємодії місцевої влади та правоохоронних органів при проведенні заходів посилення безпеки громадян та захисту села.
8. Координація та контроль за виконанням Програми
Координацію та контроль за виконанням Програми здійснює постійна комісія з питань планування, бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку громади, промисловості, підприємництва та сфери послуг.