Не паліть суху траву!
З настаннням весни, відносно теплої та сухої погоди почастішали випадки пожеж в екосистемах району та області, які в основному виникають внаслідок самовільного випалювання сухої рослинності громадянами, необережного та халатного поводження з вогнем, та через порушення вимог пожежної безпеки, а в подальшому можуть призвести й до масштабних пожеж торфовищ та лісових масивів. Як результат, на ліквідацію таких пожеж держава витрачає значні матеріально-технічні резерви, які у теперішній нелегкий час і так є дуже необхідними.
Не зважаючи на численні застереження рятувальників - населення продовжує нехтувати заходами пожежної безпеки.
Так, на території Ковельського району станом на 15 березня 2022 року виникло та зареєстровано 27 загорань посуші на площі близько 31 гектара.
Рятувальниками району постійно проводяться профілактичні рейдові заходи з метою попередження пожеж та їх розповсюдження в екосистемах, виявлення таких загорань сухостою та встановлення винних осіб, притягнення останніх до адміністративної відповідальності.
Зокрема, працівниками служби, 15 березня, під час рейдових заходів було виявлено осіб, які випалювали суху рослинність, а саме в с. Бобли, Турійської ТГ, гр-ка. Ірина О. 1942 р.н., та на території дачного масиву «Калина» в м. Ковель, гр. Василь К., 1960 р.н. та гр. Сергій К. 1964 р.н. Даних осіб було притягнуто до адміністративної відповідальності згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді штрафу на суму 3060 гривень.
Шановні громадяни!
Служба порятунку закликає вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Перш за все, не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.
Пам'ятайте, що спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню.
Нагадуємо, що за чинним законодавством, порушники правил пожежної безпеки нестимуть адміністративну відповідальність.
Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання рослинних решток на громадян накладається штраф у сумі від 3 060 до 6 120 грн, а на посадових осіб від 15 300 до 21 420 грн.
За підпал трави природно-заповідного фонду штраф для громадян складає від 6 120 до 12 240 грн, а для посадовців – від 21 420 до 30 600 грн.
Згідно зі статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 530 до 4 590 грн, на посадових осіб – від 4 590 до 15 300 грн.
За знищення або пошкодження лісу вогнем для громадян передбачено штраф у сумі від 4 590 до 15 300 грн, для посадових осіб – від 10 710 до 30 600 грн.
Ковельське районне управління ГУ ДСНС України у Волинській області
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)