Ратнівська селищна рада
Ратнівська територіальна громада
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Компостування

Дата: 16.04.2022 12:40
Кількість переглядів: 241

Фото без описуКомпостування – метод виробництва добрив із різних органічних відходів, для отримання екологічно чистої продукції та покращення ґрунту.

Що можна компостувати?
Професійне компостування дає змогу ефективно утилізувати будь-які рослинні рештки, відходи тваринництва, як від ВРХ, так і від птахівництва, також можна компостувати й селищні відходи: опале листя, суху траву, солому, гілки кущів та дерев.

Економічний ефект від застосування компостів та гною приблизно однаковий, але агрономічний ефект зовсім різний: якщо з гною ґрунти (а з ними й рослини) отримують лише калій, азот і фосфор у певних кількостях, і всі забувають про патогенні мікроорганізми й життєздатне насіння бур’янів, які так само надходять у ґрунт зі свіжим гноєм, то з компосту, окрім поживних речовин, рослини і ґрунт отримують ще й якісну органічну складову, підтримку життєдіяльності корисних мікроорганізмів.

Звісно, вибухового ефекту не буде, проте стабільна урожайність та вища якість врожаїв – це вагомий аргумент за використання компостів.

У сучасних умовах, коли тваринництво в країні ледь жевріє, коли дозволити собі утримання ферми може далеко не кожне господарство, а органічних добрив гостро не вистачає, компосту бракує і ми втрачаємо родючість ґрунту. Втрачаючи родючість, ми втрачаємо багатство та стабільність наших дітей і онуків.

Найкраще – це розвивати тваринництво, але це дуже довгий шлях, який залежить не тільки від бажання, а й від рівня рентабельності тваринництва. Виходячи з цього, потрібно виробляти компост з іншого природного матеріалу (соломи, листя, торфу тощо). Так, це незвичний підхід, але все ж вихід із даної ситуації, за дотримання технології компостування ефект обов’язково буде.

Чому це важливо для Ратнівської громади?

  • зменшується кількість сміття/відходів які комунальному господарству доводиться вивозити на сміттєзвалище;
  • виробляється культура поводження з компостом;
  • суттєво зменшується спалювання сухої трави та опалого листя на приватних територіях населенням;
  • покращується якість повітря в регіоні за рахунок зменшення викидів токсичних речовин внаслідок спалювання;
  • економляться кошти громади.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь