Ратнівська селищна рада
Ратнівська територіальна громада
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Особливості боротьби з мишоподібними гризунами на полях та в складських приміщеннях із застосуванням біологічних методів

Дата: 22.02.2024 12:27
Кількість переглядів: 265

Фото без опису

Мишоподібні гризуни – це численна група гризунів із класу ссавців. До них належать шкідники з родини мишей та хом’якоподібних (полівки).Ці тварини харчуються рослинною їжею і характеризуються дуже високою плодючістю. Гризуни завдають значних збитків сільськогосподарському виробництву, а також є переносниками хвороб, небезпечних для людей та свійських тварин. Тому з ними треба вести непримиренну боротьбу, особливо на полях та в складських приміщеннях.

В зв’язку з аномально теплими зимами за останні роки на сільгоспугіддях  спостерігається поступове розширення площ, заселених мишоподібними гризунами.

Шкодочинність  гризунів дуже висока. На окремих полях   за наявності 50-60 колоній / га  за неправильного або несвоєчасного регулювання чисельності гризунів втрати зерна озимої пшениці становили 35-40%.  Розмноження мишей та  полівок може обмежуватися природними чинниками. Морози за відсутності снігового покриву, ожеледиці й утворення крижаної кірки на полях, різкі зимові відлиги з таненням снігу спричиняють загибель цих гризунів. Зниженню їх кількості сприяють також посушливі умови весни  й літа. .Певну роль у цьому відіграють також хижі та всеїдні птахи й ссавці. Та попри все це , щільність мишей та полівок на сільськогосподарських угіддях  залишаються дуже високими.За наявності сприятливих умов гризуни можуть розмножуватися цілий рік За один шлюбний сезон самка може привести від 4 до 10 виводків.В сприятливих умовах молоді самки вагітніють на 13 день життя і приносять перший виводок в  33 дні. Особливо багато чисельним  видом мишей є  Миша хатня.Тривалість життя цього гризуна до 4 років. У сприятливих умовах доросла самиця може вивести до 45 мишей.Як правило мишоподібні гризуни припиняють розмножуватися під час похолодання з листопада по березень місяць Але в  зв’язку з аномально теплою зимою  їх розмноження не припиняється. Тому у 2020 році необхідно вести боротьбу з мишоподібними гризунами систематично і безперервно.

Для цього треба вжити винищувальних заходів, застосовуючи головним чином хімічні та біологічні заходи.На сьогодні самим високоефективним біологічним препаратом у боротьбі з гризунами  є « бактоцид вологий зерновий».Використовують його для знищення мишовидних  гризунів.Основа препарату – зерно пшениці оброблене в лабораторних умовах специфічними бактеріями,що спричиняють мишачий тиф.При поїданні принади гине до 95% гризунів протягом 4-15 днів.Знаходячись у тісному контакті одна з одною миші швидше розповсюджують смертельну хворобу серед здорових особин - що підвищує ефективність застосування препарату.Для знищення одного гризуна достатньо 2-3 зернинипринади,загибель гризунів очікується на 5-6 день після використання препарату.

Крім того бактоцид можна застосовувати в складських, тваринницьких приміщеннях,сховищах,парниках,скиртах,на полях,пасовищах,словом там, де використання інших хімічних приманок небезпечно для людей,свійських тварин,птиці та довкілля.

Бактоцид рекомендується застосовувати  при температурі повітря  від +10 до -15 градусів  С. Препарат не потребує приманочного продукту, так як сам являється хорошою приманкою і залюбки поїдається гризунами. Бактороденцид має вибіркову патогенність, викликаючи захворювання шлунково-кишечного тракту гризунів. Смертельна доза для дрібних гризунів 0,3 - 0,5 г препарату. При систематичному застосуванні препарату загибель досягає 90 %.

ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія»


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь