Кібергігієна в інтернет-просторі
Усе частішими стають випадки, коли аферисти звертаються в соціальних мережах чи повідомленнях з проханням перейти за вказаним посиланням або ж увести конфіденційні дані, які використовують для власних неправомірних цілей.
Тож, аби не потрапити «на гачок» шахраїв, дотримуйтесь основних правил кібергігієни:
🚫 НЕ переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс. Фішинг використовують зловмисники для отримання цінних даних, зокрема даних банківських карток. Уважно переглядайте URL-адресу потрібного сайту, будь-яка неточність може свідчити, що ви опинилися на фішинговому ресурсі. Ніколи не вводьте конфіденційні дані на підозрілих сайтах.
🟢 Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел.
🟢 Для захисту інтернет-акаунтів використовуйте складні паролі, які містять літери верхнього та нижнього регістру, цифри та символи. Не встановлюйте однаковий пароль для декількох акаунтів. Налаштуйте двофакторну аутентифікацію, де є така можливість.
🟢 Завантажуйте програми й застосунки лише з офіційних джерел. Використовуйте антивірусне програмне забезпечення. Вчасно оновлюйте операційну систему.
🟢 Робіть резервні копії, аби не
втратити важливі відомості.
☝🏻 Для того, щоб вчасно розпізнати типові «схеми» кібершахраїв, опановуйте нові цифрові навички за допомогою освітніх серіалів на платформі Дія.Освіта:
✅ «Обережно! Кібершахраї» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/attention-cyber-fraudsters);
✅ «Кібергігієна: як захиститися від фішингу» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/kibergigiena-ak-zahistitisa-vid-fisingu).
☝🏻 Пам’ятайте, що ваша безпека у кіберпросторі залежить насамперед від вас!
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)