Ратнівська селищна рада
Ратнівська територіальна громада
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформація для ВПО

Дата: 10.03.2025 15:17
Кількість переглядів: 88

Довідка
Для отримання довідки повнолітня або неповнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, через законного представника.
Отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи можна через:
центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи);
уповноважених осіб місцевих рад, зокрема і старост;
мобільний застосунок «Дія»;
управління соціальної та ветеранської політики райдержадміністрації.

Медична допомога
Можна отримати медичну допомогу у будь-якому закладі охорони здоров’я.

Допомога
Допомога на проживання у розмірі 2000 грн на дорослого та 3000 грн на дитину або особу з інвалідністю щомісячно з місяця звернення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (зі змінами).
За призначенням допомоги ВПО може звернутися до:
уповноваженої особи центру надання адміністративних послуг;
уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
подати заявку через портал «Дія»;
управління соціальної та ветеранської політики райдержадміністрації.

Освіта
Здобувачі освіти можуть продовжити навчання в евакуйованому закладі освіти без відрахування із закладу освіти або будуть зараховані за заявою одного з батьків в інший заклад за місцем тимчасового перебування.

Інформація для військових, ветеранів (ок) та членів їх сімей

Встановлення статусу
Статуси учасника бойових дій, учасника війни, особи з інвалідністю внаслідок війни, члена сім’ї загиблого надають відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ст. 6,8,10,101; Постанови КМУ №413 від 20.08.2014 «Про затвердження порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення».

Пільги на проїзд
Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» пільги на проїзд мають учасники бойових дій (п. 7,17 ст. 12), особи з інвалідністю (п.7, 21 ст. 13), супроводжуючі осіб з інвалідністю І групи.

Санаторно-курортне лікування
Учасники бойових дій, учасники війни, особи з інвалідністю внаслідок війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей загиблих мають право на санаторно-курортне лікування згідно з п.3 ст. 12, п. 3 ст 13, п.3 ст 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту; відповідно до Постанови КМУ від 31 березня 2015 р. № 200 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням.
ВАЖЛИВО! В 2025 році путівки на санаторно-курортне лікування не надаються у зв’язку з воєнним станом.

Пільги на житлово-комунальні послуги
Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (п.4-5, ст. 12,13,15,16) пільгами на житлово-комунальні послуги (газ, електроенергія, опалення, квартирна плата, тверде паливо) можуть скористатися: особи з інвалідністю внаслідок війни (знижка 100%), учасники бойових дій (знижка 75%), члени сімей загиблих (знижка 50%). Відповідно до Постанови КМУ №373 від 17 квітня 2019 року відбувається монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Медичне забезпечення
Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, члени сімей загиблих забезпечуються безкоштовними ліками та лікарськими засобами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (п.1, ст. 12,13,15). Для отримання ліків та лікарських засобів необхідні такі документи: рецепт лікаря, ветеранське посвідчення.

Підтримка внутрішньо переміщених осіб (ВПО)
Держава допомагає тим, хто через війну вимушено залишили свої домівки.

Уряд продовжив щомісячні виплати на проживання для дорослих і дітей. Це допомагає адаптуватися та будувати життя на новому місці в Україні.

З 29 січня 2025 року вимушені переселенці, які витрачають на оренду житла понад 20% свого доходу, зможуть оформити субсидію на це. Її можна отримати по всій території України.

Субсидію призначають терміном на шість місяців із можливістю продовження ще на такий самий період.

Як і у випадку з житлово-комунальними субсидіями, субсидію на оренду житла призначає Пенсійний фонд України. Отримання цих двох видів субсидій можливе одночасно.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь