Ратнівська селищна рада
Ратнівська територіальна громада
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Штраф за забудькуватість: куди звертатись, якщо забули вклеїти фото у паспорт?

Дата: 02.04.2021 20:08
Кількість переглядів: 515

При досягненні 25- і 45-річного віку до паспортної книжечки (якщо у вас ще немає ID-картки) вклеюються нові фотокартки, що відповідають вашому віку. 
Що ж робити, якщо забули про заміну фото в паспорті та не помітили як промайнув місяць (або й більше)?
У такому випадку ви зобов’язані виготовити новий паспорт у вигляді ID-картки. Оформлення першої ID-картки (у тому числі ? заміна паспорта-книжечки) здійснюється винятково за місцем реєстрації. Термін видачі паспорта становить 20 днів з дня подання документів. Терміновий ? 10 днів. Заміна фото платна. Якщо б ви встигли до закінчення 1 місяця, то за вашим бажанням, фотокартку могли б замінити на іншу ? безкоштовно.
Також пам’ятайте про те, що термін дії паспорта, виготовленого у вигляді паспортної книжечки, не обмежується. Ви не зобов’язані замінювати такий паспорт на ID-картку, окрім:
зміни інформації, внесеної до паспорта (крім додаткової змінної інформації);
виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;
закінчення строку дії паспорта;
непридатності паспорта для подальшого використання;
якщо особа досягла 25- чи 45-річного віку та не звернулася в установленому законодавством порядку не пізніше як через місяць після досягнення відповідного віку для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нових фотокарток (про це зазначалось вище).
Проте, при вашому бажанні здійснити обмін можна у будь-який час.
Важливим є те, що паспорт, у якому не вклеєні такі фото, вважається недійсним. Тому ви не зможете укласти шлюб з коханою людиною, проголосувати за обраного кандидата на виборах чи влаштуватися на роботу тощо.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора