Найкращим урбаністом і архітектором у питаннях формування громадського простору є сама громада
Під таким гаслом розпочалась робота над формуванням спільного бачення облаштування простору Парку селища Ратне архітектора громади Ірини Аврамук з педагогічним колективом та учнями Опорного закладу освіти «Ратнівський ліцей № 1 імені Героя України Едуарда Камардіна Ратнівської селищної ради».
Для нас важливо було вийти з фейсбуку і зробити цю зустріч наживо, щоб засвідчити: парку домагаються не віртуальні коментатори, простір творить реальна активна громадськість!
Зустріч відбулася у форматі воркшопу. Воркшоп — це не лекція, а практичне заняття, де кожен стає частиною процесу. Це «робоча майстерня», під час якої учасники спільно навчаються, шукаючи і створюючи нові ідеї та рішення.
Мета воркшопу – зібрати, зафіксувати і публічно прокомунікувати бачення, потреби та ідеї жителів щодо розвитку парку селища.
Ми хочемо, щоб цей парк став місцем відпочинку та натхнення для всіх жителів громади – від найменших до найстарших.
Учасники обʼєднались у команди та склали свої мапи з пропозиціями для майбутнього облаштування парку. Працюючи в групах, учасники воркшопу відштовхувалися від власних потреб та пропонували ідеї. Спочатку обговорили призначення, визначили бажані функції парку і відповідно до цього спланували зони.
Кожна робоча група подала та обгрунтувала пропозиції, якими мають бути ці зони. Всі охочі мали нагоду висловитися.
Учасники зустрічі підтримали пропозицію архітектора Ірини Аврамук зробити парк мультифункціональним, щоб визначені зони переходили одна в одну без відокремлення і виразного зонування.
Це має бути простір для всіх. Парк має стати активним громадським простором для спілкування різних категорій населення громади. Ми ставимо за мету зберегти існуючі функції парку, підкреслити особливості та додати сенсів та акцентів.
Зібрані ідеї та пропозиції обов’язково будуть враховані під час розробки проєкту майбутнього парку селища.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)