Новини
22 Липня, 2022 р., 12:36
Сьогодні відбулося засідання круглого столу щодо забезпечення сталого розвитку громади в умовах війни та визначення стратегічних напрямків роботи, ініційоване селищним головою Віталієм Біруком за участю керівників окремих підприємств, підприємців, волонтерів, військових, фахівців галузі, представників ЗМІ та депутатів громади.
20 Липня, 2022 р., 11:16
78 років тому, в липневі дні 1944 року, землі Ратнівщини було звільнено від окупантів. Скільки б не минуло років від тих страшних кровопролитних воєнних подій, не зітруться з пам’яті бойові та трудові подвиги ветеранів, учасників Другої світової війни, усіх тих, хто в тилу самовідданою працею наближали розгром ворога та допомагали піднімати Україну з руїн.
Сьогодні, 20 липня, з нагоди визволення колишнього Ратнівського району від загарбників селищний голова Віталій Бірук, заступники голови Олена Антонюк та Сергій Ковч, керівники управління, відділів, секторів виконавчого комітету селищної ради, установ та організацій селища поклали квіти до Пам’ятника землякам, Пам’ятного хреста борцям за волю та незалежність України, на Братські могили. Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих воїнів, які загинули у буремні роки Другої світової війни, усіх тих, хто зазнав репресій та поневірянь.
Минають роки, змінюються покоління, але пам'ять про ті роки, коли здригалася рідна земля, горіли села, гинули тисячі мирних жителів, назавжди залишиться в нашій пам’яті. Українці ніколи не забудуть про цю сторінку історії, про неймовірно страшну ціну, яку заплатив наш народ за право бути вільним. Це наша історія, яка сьогодні наповнюються новим змістом, адже українці знову боронять власну державу вже від російського агресора, захищають з зброєю в руках її територіальну цілісність та суверенітет.
Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона - запорука неминучості нашої перемоги і сьогодні. Пам’ятаймо, на якій героїчній землі ми живемо. Хай сила цієї землі допомагає долати нам труднощі.
ВІРИМО, ЗМОЖЕМО, ПЕРЕМОЖЕМО!!!
19 Липня, 2022 р., 11:15
НОВІ НОРМИ БЕЗДИМНОГО ЗАКОНОДАВСТВА: ЩО Й ДЕ ЗАБОРОНЕНО КУРИТИ З 11 ЛИПНЯ 2022 РОКУ
«ДИМ — НЕВИДИМИЙ УБИВЦЯ»: ЧОМУ ПАСИВНЕ КУРІННЯ — ЦЕ РИЗИК ДЛЯ ЗДОРОВ’Я?
Війна спровокувала підвищення рівня стресу серед українців. А це призводить до ризикованої поведінки, у тому числі збільшення споживання тютюну. І в контексті цього доречно нагадати про ризики пасивного куріння та вдихання вторинних аерозолів. Згідно з даними ВООЗ, глобальна тютюнова епідемія щороку вбиває понад 1 мільйон людей у світі та близько 13 000 українців, які не є курцями та помирають через хвороби, спричинені вторинним тютюновим димом.
Чи відомо вам, що 85% тютюнового диму неможливо відчути на запах та побачити? А чи знаєте ви, що навіть якщо провітрити накурене приміщення, то небезпечні сполуки нікуди не зникають? Вони осідають на меблях і стінах і все ще мають токсичний вплив на здоров?я людей. А вдихання вторинного тютюнового диму є особливо небезпечним для дітей і може спричинити астму, бронхіт, пневмонію чи хвороби серця.
Подібно до сигарет, електронні пристрої для куріння генерують бічні, або вторинні аерозолі — тобто те, що курець видихає в навколишнє середовище. Вторинний аерозоль містить ацетальдегіди та формальдегіди, летючі органічні речовини, нікотин та важкі метали, які мають токсичний вплив на здоров?я людини. До того ж нікелю і хрому в такому аерозолі більше, ніж у димі від звичайних сигарет.
ВООЗ наголошує: не існує безпечного рівня впливу вторинного аерозолю як електронних сигарет, так і тютюнових виробів для нагрівання.
У грудні 2012 року набули чинності зміни до Закону №2899–IV щодо розширення переліку місць, де заборонено вживати тютюнові вироби. Зміни до законодавства призвели до значного скорочення вживання тютюну в наступні роки, а також зменшення кількості випадків, коли люди піддаються впливу вторинного тютюнового диму.
Сучасним викликом є куріння е-сигарет і кальянів попри законодавчу заборону їх вживання, а також агресивне пропагування тютюновою індустрією повернення вживання тютюну в громадські приміщення завдяки електронним пристроям для куріння.
Доведено, що безпечного куріння не існує. Це — аксіома. А переважна більшість пасивних курців змушені дихати тютюновим димом та вторинними аерозолями проти своєї волі. Як у такому випадку захистити себе та своїх рідних від небезпечних сполук, які курці випускають у повітря?