Правила сортування пластику
СОРТУЄМО ПЛАСТИК ПРАВИЛЬНО!
Переробці підлягають: пляшки (з маркуванням PET або PETTE), пляшки і флакони (з маркуванням HDPE, PEHD, PE), а також кришки, поліетилен (у вигляді плівки), поліпропілен (у вигляді плівки, флаконів або контейнерів), полістирол, упаковки Tetra Pak, Pure Pak. На переробку не приймуть: непрозорі кольорові пляшки PET чорного, білого і жовтого кольорів, пластик без коду переробки, ПВХ, а також обгортки від цукерок, коктейльні трубочки і зубні щітки.
Як сортувати пластик
Це переважно порожні ПЕТ-пляшки, контейнери, коробки, плівка та окремі пакети.
Підходять для переробляння: сплющені пластикові пляшки для напоїв, плівка, пластикові коробки.
Не підходять: брудні пластикові ємності, пляшки з олією, йогуртом, сметаною чи маргарином; іграшки; трубочки та вушні палички, зубні щітки, стаканчики з-під йогуртів, пластикові кришки та одноразовий посуд із маркуванням PET, поліетиленові пакети, фантики, скотч, блістери від таблеток, файли для документів, CD/DVD диски, прокладки, тампони та підгузки, тюбики з-під зубної пасти та блискітки.
Важливо: ознайомтесь з маркуванням пластику. Окремі його види є небезпечними для здоров’я людини. Пам’ятайте, що матеріали під номерами 3 (PVC або V — полівінілхлорид) та 7 (O або OTHER) переробленню не підлягають.
Щороку українці викидають майже 800 тисяч тонн пластику (сумарна вартість вторсировини — 7.000 грн/т), з якого можна було б отримати 640 тисяч тонн будівельного матеріалу. Наприклад, в Індії з нього будують дороги.
Період розкладання таких відходів становить від 400 до 450 років.